آموزش هوش مصنوعی

۲۵ تکنولوژی جدید که آینده جهان را متحول می‌کنند

عمومی خبری

۲۵ تکنولوژی جدید که آینده جهان را متحول می‌کنند

 

تکنولوژی جدید یعنی واقعی شدن تمام رویاهایی که تا قبل از این تنها یک خیال شیرین بوده است. چه باور کنید چه نه، آینده جهان با تکنولوژی‌های جدید دگرگون خواهد شد. همه ما در کودکی رویای سفر به مریخ با یک سفینه فضایی را داشتیم؛ یا اینکه با ضربه یک چوب جادویی همه آرزوهایمان را برآورده کنیم. احتمالا تا چند سال آینده سفر به مریخ امکان‌پذیر خواهد بود. عجیب نیست که چوب جادویی هم یک روز به همه رویاهایمان جامه عمل بپوشاند. به هر حال این روزها خیلی هم دیر نیست و بالاخره آینده تکنولوژی از راه می‌رسد.

مطالعه و تحقیق درباره تکنولوژی هم برای افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند و هم افراد عادی که به فناوری‌های روز دنیا علاقه دارند، خیلی جذاب است. برای درک بهتر تکنولوژی‌ها و فناوری‌های آینده، با ما همراه باشید تا دنیای ۱۰-۲۰ سال آینده و انواع تکنولوژی در آن را با هم ببینیم:

هوش مصنوعی و ماشین لرنینگ
اینترنت اشیا
لباس‌ های هوشمند و ساخت انسان فرامرزی
بیگ دیتا و آنالیز پیشرفته اطلاعات
بلاکچین و تحول در تجارت آینده
رایانش ابری و ذخیره آنلاین اطلاعات
واقعیت مجازی
دوقلوهای دیجیتالی
اینترنت ۵G و ۶G
ژنومیک و جهش ژنتیکی موجودات زنده
همکاری انسان و ربات
سیستم عامل های دیجیتال
هواپیماهای بدون سرنشین
محاسبات و رایانه های کوانتومی
چاپ سه بعدی، چهار بعدی و ساخت مواد طبیعی
فناوری نانو و علم مواد، خالق اجسام شگفت انگیز آینده
رابط‌های صوتی و چت بات‌ ها
تشخیص چهره و بینایی رایانه‌ای
امنیت سایبری
وسایل نقلیه خودران
کشاورزی مدرن و هوشمند
گجت‌های پوشیدنی، لنزهای هوشمند و …
تکنولوژی هم‌جوشی هسته‌ای
گرافن و تکنولوژی ظریف کربنی
تکنولوژی برق بی‌سیم
بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یادگیری مبتنی بر بازی دیجیتال
عمومی خبری
What is Digital-Game Based Learning (DGBL)

من معتقدم که باید پیام خود را تغییر دهیم. اگر فقط به موعظه کردن این موضوع ادامه دهیم که بازی‌ها می‌توانند مؤثر باشند، خطر ایجاد این تصور را داریم که همه بازی‌ها برای همه یادگیرندگان و برای همه نتایج یادگیری خوب هستند، که به طور قطعی اینطور نیست

عمومی خبری
پروتکل امنیتی

پروتکل های امنیتی و رمزگذاری مانع از نفوذ مهاجم به هوا و خواندن داده ها در هنگام عبور می شود. امروزه ما ترکیبی از استانداردها و پروتکل های مختلف برای انتخاب داریم. به راحتی می توان دید که چگونه کسی از درک این موضوع گیج و حتی ناامید می شود.

عمومی خبری
امنیت سایبری چیست؟

امنیت سایبری یک مؤلفه مهم زیرساخت های شرکت است. موفقیت در توانایی یک شرکت به محافظت از اطلاعات اختصاصی و داده های مشتری در مقابل افرادی که سوء استفاده می کنند بستگی دارد. صرف نظر از اندازه، دامنه یا صنعت، هر شرکتی که می خواهد بقا داشته باشد باید ضمن ارزیابی خود، به دو سوال اساسی پاسخ دهد: