آموزش هوش مصنوعی

نقش های هوش مصنوعی در بخش آموزش

تقاضا برای هوش مصنوعی
عمومی خبری

هوش مصنوعی بخشی از علم است که توسط فرآیندهای هوش انسانی توسط ماشین ها به ویژه سیستم های کامپیوتری ایجاد می شود. هدف اصلی هوش مصنوعی صاف کردن تعامل انسان با ماشین‌ها است، زیرا توسط سیستم هوشمند، پردازش زبان انسان، تشخیص گفتار و بینایی ماشین قابل دسترسی است.

تقاضا برای هوش مصنوعی در سطح جهان در حال افزایش است. چه در حوزه املاک و چه در بازاریابی دیجیتال ، هوش مصنوعی هر بخش را متحول کرده است و بخش آموزش نیز از این قاعده مستثنی نیست. در واقع، وقتی صحبت از آموزش و یادگیری به میان می آید، نقش بسیار زیادی دارد.

در حال حاضر مدارس و کالج‌ها از هوش مصنوعی برای بهبود روش‌های تدریس و کسب نتایج بهتر استفاده می‌کنند.

اکثر ابزارهای هوش مصنوعی با 3 اصل اساسی مطابقت دارند: 

یادگیری: به دست آوردن و پردازش تجربه جدید، کمک به ایجاد مدل های رفتاری جدید

خود تصحیح: به روز رسانی الگوریتم ها برای به دست آوردن دقیق ترین نتایج

استدلال: حل تکلیف با ترفندهای جدید با الگوریتم های خاص

به نظر می رسد پذیرش فناوری جدید در هر بخشی یکی از راه های مناسب برای تحول سازمان ها باشد.

نقش های هوش مصنوعی در بخش آموزش

هوش مصنوعی می تواند فعالیت های اساسی مانند درجه بندی در آموزش را خودکار کند

در مدرسه، نمره دادن به موضوعات و آزمون‌ها برای دوره‌های بزرگ می‌تواند کار سختی باشد، حتی زمانی که TA آن را بین آنها تقسیم کند. در واقع، حتی در کلاس‌های پایین‌تر، مربیان اغلب متوجه می‌شوند که نمره‌دهی زمان زیادی را می‌گیرد، زمانی که می‌توان از آن برای ارتباط با دانش‌آموزان، آماده شدن برای کلاس یا کار بر روی مهارت استفاده کرد.

در حالی که ممکن است هوش مصنوعی در برخی مواقع این گزینه را نداشته باشد که واقعاً جایگزین درجه بندی انسان شود، اما این موضوع بسیار نزدیک است. در حال حاضر برای مربیان امکان پذیر است که نمره دهی تقریباً برای طیف گسترده ای از MCQها را خودکار کنند و آزمایش پر کردن جاهای خالی و نمره دهی خودکار دانش آموزان ممکن است خیلی دور نباشد.

امروزه، نرم‌افزار درجه‌بندی مقاله هنوز در ابتدای کار است و دقیقاً قابل قبول نیست، با این حال می‌تواند (و خواهد بود) در طول چند سال آینده کار کند و به معلمان اجازه می‌دهد بیشتر بر تمرین‌های درون کلاسی و انجمن دانش‌آموزی تمرکز کنند تا نمره‌دهی. بسیاری از شرکت های توسعه آموزش الکترونیکی در حال تلاش برای آن هستند.

هوش مصنوعی می تواند یادگیری را جذاب تر کند

هوش مصنوعی این مزیت را دارد که یادگیری را جذاب‌تر از همیشه می‌کند. چه مدارس بازاریابی دیجیتال یا زبان های برنامه نویسی پایه را در برنامه درسی خود آموزش دهند، می توان از هوش مصنوعی برای جالب تر کردن آن استفاده کرد.

حقیقت این است که آموزش با قالب قدیمی دانش آموزان را از یادگیری مطالب جدید خسته می کند. اگر چیزی جدید با گذشت زمان تغییر نکند، آموزش می تواند خسته کننده شود. بنابراین، دانش آموزان می توانند تجربه یادگیری بهتری با هوش مصنوعی داشته باشند.

اکنون می توانید با کمک هوش مصنوعی متوجه شوید که آیا دانش آموزان می توانند موضوعات را به صورت آنلاین تجسم کنند و چیزهایی یاد بگیرند.

نرم افزار آموزشی را می توان با نیازهای دانش آموزان تنظیم کرد.

از مهدکودک تا مدرسه، یکی از نقش‌های کلیدی هوش مصنوعی تأثیرگذاری بر آموزش از طریق استفاده از سطح بیشتری از یادگیری فردی است. نیمی از این در حال حاضر از طریق توسعه تعداد زیادی از پروژه های یادگیری همه کاره، بازی ها و نرم افزار رخ می دهد.

این سیستم‌ها به نیازهای دانش‌آموز واکنش نشان می‌دهند، تأکید بیشتری بر موضوعات خاص دارند، چیزهایی را تکرار می‌کنند که دانش‌آموزان درک نکرده‌اند، و به طور کلی به دانش‌آموزان کمک می‌کنند تا با سرعت خودشان، هر چه که باشد، یاد بگیرند.

این نوع آموزش منحصر به فرد سفارشی می‌تواند راه‌حلی به کمک ماشین برای کمک به دانش‌آموزان در سطوح مختلف برای همکاری در یک کلاس درس باشد، با معلمانی که با یادگیری کار می‌کنند و در صورت لزوم کمک و پشتیبانی می‌کنند.

یادگیری تطبیقی ​​به طور غول‌پیکری بر آموزش در سراسر جهان تأثیر می‌گذارد و با پیشرفت هوش مصنوعی در سال‌های آینده، تطبیق پروژه‌هایی مانند این احتمالاً بهبود یافته و گسترش خواهد یافت.

می تواند جایی که دوره ها نیاز به بهبود دارند را نشان دهد.

معلمان ممکن است به طور کلی در مورد خلاءهایی در سخنرانی ها و مطالب آموزشی خود ندانند که می تواند دانش آموزان را در برخی موضوعات سردرگم کند. هوش مصنوعی راه حلی برای رسیدگی به این موضوع ارائه می دهد. Coursera، یک تامین کننده بزرگ دوره های آنلاین باز، از هم اکنون این را ترکیب می کند.

هنگامی که تعداد زیادی از دانش‌آموزان پاسخ اشتباهی را برای یک تکلیف خانه ارسال می‌کنند، هوش مصنوعی به معلمان هشدار می‌دهد و پیامی سفارشی به دانش‌آموزان می‌دهد که نکاتی را برای انجام پاسخ‌های درست ارائه می‌دهد.

در زمانی که دانش‌آموزان بی‌شماری پاسخ غیرقابل قبولی را به یک تکلیف مدرسه ارائه می‌دهند، این چارچوب به مربی هشدار می‌دهد و به دانش‌آموزان آینده پیام اصلاح‌شده‌ای می‌دهد که سرنخ‌هایی برای پاسخ درست ارائه می‌دهد.

به این ترتیب هوش مصنوعی می تواند به پر کردن شکاف های آموزشی دانش آموزان در حین یادگیری موضوعات جدید کمک کند. این تضمین می کند که همه دانش آموزان به طور کلی یک پایه مفهومی یکسان را ایجاد می کنند.

دانش آموزان می توانند از آموزگاران هوش مصنوعی کمک بیشتری دریافت کنند.

بسیار واضح است که معلمان انسانی می توانند آموزه هایی ارائه دهند که ماشین ها نمی توانند. برخی از برنامه‌های مربیگری وابسته به هوش مصنوعی در حال حاضر وجود دارند و می‌توانند از طریق ریاضیات اساسی، نوشتن و موضوعات مختلف به دانش‌آموزان کمک کنند.

هوش مصنوعی فقط می تواند اصول اساسی را به دانش آموزان آموزش دهد، اما وقتی نوبت به خلاقیت می رسد، نمی تواند با معلمان دنیای واقعی رقابت کند. این همچنین نشان نمی دهد که خلاقیت نمی تواند توسط معلمان هوش مصنوعی آموزش داده شود. با رشد سریع تکنولوژی، شما هرگز نمی دانید که این چه زمانی قرار است تغییر کند.

پروژه های مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند به دانش آموزان و معلمان بازخورد حمایتی بدهند

هوش مصنوعی نه تنها به مربیان و دانش‌آموزان کمک می‌کند تا دوره‌هایی را بگذرانند که مطابق با نیازهای آن‌ها سفارشی شده است، بلکه به هر دوی آنها درباره دستاوردهای دوره بازخورد می‌دهد.

برخی مدارس وجود دارند که در حال حاضر از هوش مصنوعی در سیستم آموزشی خود استفاده می کنند تا در صورت وجود مشکل در عملکرد دانش آموز به معلم اطلاع دهند.

این نوع سیستم‌های هوش مصنوعی به دانش‌آموزان اجازه می‌دهند تا کمک‌های مورد نیاز خود را دریافت کنند و معلمان کشف کنند که کجا می‌توانند راهنمایی بیشتری برای دانش‌آموزانی که ممکن است با این موضوع مشکل دارند توسعه دهند.

نقش برنامه‌های هوش مصنوعی در این مدارس صرفاً ارائه مشاوره در مورد دوره‌های منفرد نیست، در واقع دانش‌آموزان را در گزینه‌های شغلی آینده خود راهنمایی می‌کند، مانند اینکه کدام رشته‌ها را بعد از مدرسه انتخاب کنند.

این تطبیق دادن نحوه کشف و تعامل با اطلاعات است

هنگامی که به طور روزانه اطلاعاتی را در موتورهای جستجو جستجو می کنیم، شاید به سختی متوجه عملکرد سیستم هوش مصنوعی شده باشیم. Google نتایج جستجو را با مکان مشتریان تطبیق می دهد، آمازون پیشنهادات را وابسته به خریدهای گذشته ارائه می دهد، سیری با نیازها و سفارشات شما تنظیم می کند، و تقریباً همه تبلیغات وب برای علایق و سابقه خرید شما طراحی شده اند.

این نوع از سیستم های هوش مصنوعی نقش بسیار مهمی در نحوه تعامل ما با اطلاعات خود در زندگی شخصی و حرفه ای ایفا می کنند. می توان از این موضوع در بخش آموزش نیز استفاده کرد. در واقع، بخش های آموزشی با نسخه به روز شده اطلاعات خود را بهبود می بخشند. دانش آموزان در آینده نزدیک می توانند تحقیقات خود را انجام دهند و حقایق و ارقام را در مقایسه با دانش آموزان امروزی بیابند.

نتیجه

هنگامی که این پست را مرور کردید، ” نقش های هوش مصنوعی در بخش آموزش ” را می شناسید. هیچ شکی وجود ندارد که هوش مصنوعی همچنان به ایجاد تغییر در آموزش ادامه خواهد داد. باید از قابلیت های آن بهره ببرید.

از حمایت از یادگیری گرفته تا نمره دهی خودکار، معلمان واقعاً می توانند از هوش مصنوعی بهره ببرند. این کمک خواهد کرد که آموزش بسیار آسان تر شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محصولات تراست
عمومی خبری
لیست 11 تا از بهترین محصولات تراست از نگاه مشتریان

بهترین محصولات تراست را می شناسید؟  میدانستید یکی از بهترین برند های تولید شده در کشوره؟ می دانید تمامی محصولات تاییدیه دانشگاه لوزان سوئیس رو داره؟ ا

عمومی خبری
نمایندگی فروش پانل گچی جی برد

نمایندگی فروش پانل گچی جی برد گچ برگ جی برد یکی از بروز ترین صفحات روکش دار گچی که به تازگی در ایران شروع به تولید نموده است از لحاظ کیفیت به دو نوع، درجه یک و درجه دو تقسیم بندی میشود. درجه یک از لحاظ قیمت نسبت به درجه …

NFT چیست و چطور کار می کند؟
عمومی خبری
NFT چیست؟ هرآنچه باید در مورد توکن غیرقابل تعویض بدانید

NFT چیست و چطور کار می کند؟ | همه چیز درباره توکن غیر قابل معاوضه ان اف تی