آموزش هوش مصنوعی

7 روش برتر استفاده از هوش مصنوعی در آموزش

روش برتر استفاده از هوش مصنوعی در آموزش
اخبار ایران تکنولوژی

هوش مصنوعی با پتانسیل تغییر چهره بخش آموزش به سرعت در حال رشد است.

یک فناوری کاملاً جدید یا موضوع قابل بحث نیست. بسیاری از رمان نویسان گذشته و فیلم های علمی تخیلی افزایش محبوبیت آن را پیش بینی کرده اند. در حالی که آنطور که آنها انتظار داشتند پیش نرفته است – هنوز – خود فناوری اینجا است و باعث ایجاد تغییرات در همه صنایع می شود. اغلب اتفاق نمی افتد که فناوری معرفی می شود که بر همه صنایع از جمله آموزش تأثیر می گذارد. اما این همان چیزی است که هوش مصنوعی در مورد آن است.

در سال‌های اخیر، کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که بین سال‌های 2017 تا 2021، استفاده از هوش مصنوعی در آموزش در آمریکا 47.5 درصد رشد خواهد کرد. این بر اساس گزارشی در مورد بازار هوش مصنوعی در بخش آموزش در ایالات متحده است. اگرچه بسیاری از کارشناسان آموزش معتقدند که حضور معلمان با این فناوری نمی تواند از بین برود، آنها موافقند که نحوه انجام کار و بهترین شیوه های آموزشی را تغییر خواهد داد.

این فقط تغییر روشی نیست که معلمان می توانند کار خود را انجام دهند. همچنین روش یادگیری دانش آموزان را متحول می کند. این رشد تنها به ایالات متحده محدود نمی شود. با توجه به موتور تحقیقات بازار ، استفاده جهانی از هوش مصنوعی در آموزش تخمین زده می شود که نرخ رشد سالانه 45 درصدی داشته باشد و پیش بینی می شود تا سال 2025 به 5.80 میلیارد دلار برسد.

ما با دیدن این فناوری به خوبی در فیلم های علمی تخیلی به پایان رسیده ایم. ما اکنون هر روز شاهد تجلی آن در زندگی خود هستیم و در بخش آموزش نیز امکانات زیادی را به همراه داشته است. در اینجا برخی از نقش های اصلی که هوش مصنوعی در آموزش ایفا می کند / خواهد داشت.

  1. اتوماسیون وظایف

هوش مصنوعی در صنایع مختلف برای خودکارسازی وظایف مورد استفاده قرار گرفته است و در بخش آموزش نیز به همین شکل مفید خواهد بود. معمولاً استادان و معلمان باید محیط کلاس را در کنار وظایف سازمانی و اداری متعدد مدیریت کنند. طبق گزارشی در خدمات نگارش مقاله پژوهشی ، معلمان فقط تدریس نمی کنند. آنها همچنین وقت خود را برای نمره دادن به آزمون ها، ارزیابی تکالیف، پر کردن مدارک لازم، تهیه گزارش پیشرفت، سازماندهی منابع و مواد برای سخنرانی ها، مدیریت مواد آموزشی و غیره صرف می کنند.

در نهایت زمان زیادی را صرف کارهای غیرآموزشی می کنند و بر آنها چیره می شود. هوش مصنوعی این وظایف را خودکار می‌کند تا زمان بیشتری برای انجام کار اصلی خود یعنی آموزش بدون آزار و اذیت کارهای اداری داشته باشند.

  1. یادگیری شخصی

هوش مصنوعی می تواند اطمینان حاصل کند که نرم افزار آموزشی برای افراد شخصی سازی شده است. در حال حاضر نرم افزارها، بازی ها و برنامه های یادگیری تطبیقی ​​برای دانش آموزان وجود دارد. این استفاده از هوش مصنوعی احتمالاً یکی از مهمترین آنها در آموزش است زیرا یادگیری راحت تر و روان تر است و دانش شخصی را کاهش می دهد.

این سیستم بر نیازهای هر دانش آموز تأکید می کند، موضوعات خاصی را که دانش آموزان در آنها ضعیف هستند برجسته می کند و موضوعاتی را که تسلط ندارند تکرار می کند.

این باعث ایجاد آموزش سفارشی از طریق هوش مصنوعی می شود. معلمان فقط در مواقعی که دانش آموزان به آن نیاز داشته باشند برای ارائه حمایت و کمک حضور خواهند داشت.

  1. دسترسی جهانی

کلاس‌های آموزشی می‌توانند از طریق ابزارهای هوش مصنوعی در سطح جهانی در دسترس همه دانش‌آموزان قرار گیرند، حتی آن‌هایی که دارای اختلال شنوایی یا بینایی هستند یا به زبان‌های مختلف صحبت می‌کنند. با یک پلاگین پاورپوینت مانند Presentation Translator، دانش‌آموزان زیرنویس‌های هم‌زمان را برای هر چیزی که معلم می‌گوید دارند. این امر فرصت‌های جدیدی را برای دانش‌آموزانی که نیاز به یادگیری در سطوح مختلف دارند، می‌خواهند موضوعی را بیاموزند که در مدرسه خود در دسترس نیست، یا بیمار هستند و در مدارس غایب هستند، باز می‌کند. هوش مصنوعی می تواند سیلوهای بین سطوح کلاسی سنتی و مدارس را خراب کند.

  1. تولید محتوای هوشمند

هوش مصنوعی می تواند به معلمان کمک کند تا محتوای هوشمندی ایجاد کنند که تدریس و یادگیری را به ترتیب برای آنها و دانش آموزان راحت تر می کند. به گفته پل بری، نویسنده گزارش آزمایشگاهی در سرویس نوشتن تکالیف ، هوش مصنوعی می تواند به معلمان کمک کند تا انواع مختلف محتوا را ایجاد کنند.

هوش مصنوعی می‌تواند به تولید یادگیری کوچک، راهنمای مطالعه، کتاب‌های درسی دیجیتال، همه در چارچوب یادگیری دیجیتال کمک کند.

  • تجسم اطلاعات

شبیه‌سازی، تجسم و محیط‌های مطالعه مبتنی بر وب روش‌های متفاوتی برای درک اطلاعاتی هستند که هوش مصنوعی می‌تواند به آنها کمک کند.

  • به روز رسانی محتوای آموزشی

محتوای آموزشی را می توان به طور منظم با هوش مصنوعی تولید و به روز کرد. این تضمین می کند که اطلاعات به روز هستند.

  1. تدریس به معلم

یکی از چیزهایی که در آموزش مهم است این است که معلم به دانش قدیمی و باقیمانده خود تکیه نکند. حقایق بیشتری وجود دارد که آنها باید بدانند و به دانش آموزان نیز آموزش دهند. ناگفته نماند که آنها در یک محدوده محدود مطالعه و تدریس می کنند و بسیاری چیزهای دیگر وجود دارد که هنوز می توانند یاد بگیرند.

با هوش مصنوعی، معلمان اطلاعات جامعی را در دسترس خود دارند. این به آنها اجازه می دهد تا خود را در مورد چیزهایی که نمی دانستند آموزش ببینند یا نسبت به دانش گذشته خود بهبود ببخشند. با این کار، آنها بهتر گرد خواهند آمد و پایگاه دانش عمیق‌تر و گسترده‌تری با دانشجویان قرن بیست و یکم خواهند داشت.

  1. ضعف کلاس درس را شناسایی کنید

ترس اصلی از معرفی هوش مصنوعی به یک صنعت این است که جایگزین کارگران صنعت شود و مردم شغل خود را از دست بدهند. اگرچه این کاملاً درست نیست. در واقع، در آموزش، هوش مصنوعی جایگزین معلمان نیست. این به معنای تکمیل آنها است.

هوش مصنوعی می تواند کار معلم را در کلاس درس تکمیل کند تا برخی از ضعف های کلاس را شناسایی کند. برای مثال، هوش مصنوعی می‌تواند تشخیص دهد که چه زمانی برخی از دانش‌آموزان سؤالات خاصی را از دست می‌دهند. با هشدار دادن به معلمان، آنها می دانند که باید مطالب را دوباره یاد بدهند زیرا دانش آموزان هنوز آن را درک نکرده اند. این باعث می شود معلمان پاسخگوتر باشند و آنها را به بهترین شیوه های تدریس پایبند کنند.

  1. کمک 24/7

فقط معلمان نیستند که از طریق هوش مصنوعی به انبوهی از اطلاعات دسترسی دارند . دانش آموزان نیز انجام می دهند. این بدان معناست که آنها می توانند در هر زمانی از روز با ربات های هوش مصنوعی در مورد هر موضوعی کمک بگیرند.

به طور سنتی، دانش آموزان تنها زمانی راه حلی برای مشکلات خود پیدا می کنند که با معلمان یا اساتید خود ملاقات کنند و این فرصت را داشته باشند که در کلاس درس از آنها سؤال بپرسند. خوشبختانه، آنها دیگر مجبور نخواهند شد آنقدر منتظر بمانند.

چندین چت ربات مجهز به هوش مصنوعی به طور خاص برای آموزش به عنوان یک بخش ساخته شده اند. آنها به عنوان دستیار دانش آموزان شبانه روزی کار می کنند تا در هر زمان به سوالات خود پاسخ دهند. بنابراین، آنها مجبور نیستند منتظر دیدن استاد در دفتر یا کلاس درس خود باشند.

نتیجه

هرکسی که از روندهای جهانی در صنایع مختلف مطلع باشد، می‌داند که شخصی‌سازی در صدر فهرست قرار دارد. این به دلیل ظهور هوش مصنوعی است که یک مزیت برای بخش آموزش است. هوش مصنوعی به معلمان کمک می کند تا بازی خود را ارتقا دهند و تمام اطلاعات مورد نیاز را در اختیار آنها بگذارند. همچنین به معلمان این امکان را می دهد که محتوایی را ایجاد کنند که مناسب دانش آموزانشان باشد و در عین حال از یادگیری شخصی اطمینان حاصل شود. این کار وظایف را خودکار می کند، بنابراین معلمان زمان بیشتری برای انجام آموزش بیشتر و تأثیر بهتر بر دانش آموزان دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عمومی خبری
نمایندگی فروش پانل گچی جی برد

نمایندگی فروش پانل گچی جی برد گچ برگ جی برد یکی از بروز ترین صفحات روکش دار گچی که به تازگی در ایران شروع به تولید نموده است از لحاظ کیفیت به دو نوع، درجه یک و درجه دو تقسیم بندی میشود. درجه یک از لحاظ قیمت نسبت به درجه …

NFT چیست و چطور کار می کند؟
عمومی خبری
NFT چیست؟ هرآنچه باید در مورد توکن غیرقابل تعویض بدانید

NFT چیست و چطور کار می کند؟ | همه چیز درباره توکن غیر قابل معاوضه ان اف تی

امنیت‌بخشیِ خانه‌های هوشمند
عمومی خبری
امنیت‌بخشیِ خانه‌های هوشمند

شرکت‌های امنیتی برای محافظت از خانه شما در برابر سرقت، آتش‌سوزی و سایر حوادث، فناوری‌های هوشمند –مخصوصاً دوربین‌های مدار بسته- را ارائه می‌دهند. اما همین فناوری‌های محافظت‌کننده خود نیز به محافظت نیاز دارند. در این موقعیت، چطور و با چه چیز می‌توان این امنیت را فراهم کرد؟ ما برایتان این …