آموزش هوش مصنوعی

هوشمند سازی مودل پایان نامه بر اساس الگوی رفتاری فلدر سیلور من

وحید پورچی کنگرلو
آموزش و هوش مصنوعی

چکیده:

توجه به نیازهای یادگیری دانشجویان، زمینه های تحصیلی آنها و انتظاراتی که از رسانه های آموزشی وجود دارد، شناخت روشهای مورد ترجیح دانشجویان برای یادگیری از جانب خود و اساتیدشان          می تواند موجب افزایش کیفیت یادگیری و به تبع آن تقویت بازده آموزشی گردد. شناخت این ترجیحات در قالب شناخت سبک یادگیری دانشجویان و مقایسه آن با سبک تدریس اساتید امکان پذیر است.

در این تحقیق سعی بر پیش بینی سبک یادگیری دانشجویان یک کلاس در دانشگاه علامه طباطبائی بود و در ابتدا با ایجاد یک پرسشنامه بصورت الکترونیکی 44 سوال از دانشجویان پرسیده شد و بلافاصله سیستم سبک یادگیری آنان را  بر اساس الگوی فلدر سیلور من که یکی از الگو های استاندارد در آموزش الکترونیکی است برای دانشجویان قابل استخراج می نمود. سپس با ایجاد و راه اندازی یک سایت آموزش الکترونیکی مودل آموزش الکترونیکی در سایت آغاز شد سپس ( لاگ ؛کلیک) و کارکرد داده های کاربران سایت جمع آوری شد.و در نهایت اطلاعات آماری آنها بر اساس الگوی رفتاری فلدر سیلور من داده کاوی گردید. و نتیجه داده کاوی نشان میداد که کاربرانی در سایت فعالیت وسیعتری داشتند سبک یادگیری پیش بینی شده شان با سبک یادگیری موجود در پرسشنامه نزدیک و قابل توجه بود.

کلمات کلیدی:سبک یادگیری -آموزش الکترونیکی- هوش مصنوعی-داده کاوی-موودل شماره تماس 09354482050

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آدا لاولیس
عمومی خبری

آیا با نام آدا لاولیس آشنایی دارید؟ اگر نیستید، این نامی است که قطعا ارزش دانستن دارد! اگر هستید، دقیقا می دانید که چرا او سزاوار یک روز برای خودش است

آینده هوش مصنوعی
عمومی خبری
انواع هوش مصنوعی

هوش مصنوعی عمومی که به هوش مصنوعی قوی یا Strong AI نیز معروف است، یکی دیگر از انواع هوش مصنوعی به حساب می‌آید که می‌تواند هر کارکرد هوشمندانه انسانی را درک کند و آن را یاد بگیرد.

عمومی خبری
تاریخچه هوش مصنوعی

از پیش‌گامان و رهبران حوزه‌ی هوش مصنوعی می‌توان به آلن نول، هربرت سیمون، جان مک‌کارتی، ماروین مینسکی و آرتور ساموئل اشاره کرد. آن‌ها به‌کمک دانشجویان خود برنامه‌هایی توسعه می‌دادند که رسانه‌های جهان، لقب عجیب و غیر واقعی را برایشان انتخاب می‌کردند.