هوشمند سازی مودل پایان نامه بر اساس الگوی رفتاری فلدر سیلور من

آموزش و هوش مصنوعی

چکیده:

توجه به نیازهای یادگیری دانشجویان، زمینه های تحصیلی آنها و انتظاراتی که از رسانه های آموزشی وجود دارد، شناخت روشهای مورد ترجیح دانشجویان برای یادگیری از جانب خود و اساتیدشان          می تواند موجب افزایش کیفیت یادگیری و به تبع آن تقویت بازده آموزشی گردد. شناخت این ترجیحات در قالب شناخت سبک یادگیری دانشجویان و مقایسه آن با سبک تدریس اساتید امکان پذیر است.

در این تحقیق سعی بر پیش بینی سبک یادگیری دانشجویان یک کلاس در دانشگاه علامه طباطبائی بود و در ابتدا با ایجاد یک پرسشنامه بصورت الکترونیکی 44 سوال از دانشجویان پرسیده شد و بلافاصله سیستم سبک یادگیری آنان را  بر اساس الگوی فلدر سیلور من که یکی از الگو های استاندارد در آموزش الکترونیکی است برای دانشجویان قابل استخراج می نمود. سپس با ایجاد و راه اندازی یک سایت آموزش الکترونیکی مودل آموزش الکترونیکی در سایت آغاز شد سپس ( لاگ ؛کلیک) و کارکرد داده های کاربران سایت جمع آوری شد.و در نهایت اطلاعات آماری آنها بر اساس الگوی رفتاری فلدر سیلور من داده کاوی گردید. و نتیجه داده کاوی نشان میداد که کاربرانی در سایت فعالیت وسیعتری داشتند سبک یادگیری پیش بینی شده شان با سبک یادگیری موجود در پرسشنامه نزدیک و قابل توجه بود.

کلمات کلیدی:سبک یادگیری -آموزش الکترونیکی- هوش مصنوعی-داده کاوی-موودل شماره تماس 09354482050

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

با نشانه های اوتیسم در کودکان آشنا شوید
عمومی خبری
تشخیص اوتیسم در کودکان با هوش مصنوعی

استفاده از یادگیری ماشینی برای شناسایی عناصر کلیدی گفتار که پیش بینی کننده اوتیسم هستند، گامی رو به جلو برای محققانی که به دلیل سوگیری زبان انگلیسی در تحقیقات اوتیسم و ​​ذهنیت انسان‌ها در طبقه بندی تفاوت‌های گفتاری بین افراد مبتلا به اوتیسم و ​​افراد بدون آن، محدود شده اند، است

برنامه نویسی
آموزش الگوریتم دیکسترا کوتاهترین مسیر

در این مقاله قصد داریم درمورد الگوریتم دیکسترا کوتاهترین مسیر صحبت کنیم و این الگوریتم را به صورت گام به گام توضیح داده و همراه با رسم شکل مراحل آن را بررسی کنیم. پس اگر علاقمند به یادگیری این الگوریتم هستید در ادامه با ما همراه باشید.

اخبار ایران تکنولوژی
۷ الگوریتم که هر برنامه نویسی باید بداند

ما چند الگوریتم مرتب سازی در این لیست داریم و Merge Sort یکی از مهمترین الگوریتم‌ها است. این یک الگوریتم مرتب سازی کارآمد بر اساس تکنیک برنامه نویسی تقسیم و تسخیر است.