آموزش هوش مصنوعی

هوشمند سازی مودل پایان نامه بر اساس الگوی رفتاری فلدر سیلور من

وحید پورچی کنگرلو
آموزش و هوش مصنوعی

چکیده:

توجه به نیازهای یادگیری دانشجویان، زمینه های تحصیلی آنها و انتظاراتی که از رسانه های آموزشی وجود دارد، شناخت روشهای مورد ترجیح دانشجویان برای یادگیری از جانب خود و اساتیدشان          می تواند موجب افزایش کیفیت یادگیری و به تبع آن تقویت بازده آموزشی گردد. شناخت این ترجیحات در قالب شناخت سبک یادگیری دانشجویان و مقایسه آن با سبک تدریس اساتید امکان پذیر است.

در این تحقیق سعی بر پیش بینی سبک یادگیری دانشجویان یک کلاس در دانشگاه علامه طباطبائی بود و در ابتدا با ایجاد یک پرسشنامه بصورت الکترونیکی 44 سوال از دانشجویان پرسیده شد و بلافاصله سیستم سبک یادگیری آنان را  بر اساس الگوی فلدر سیلور من که یکی از الگو های استاندارد در آموزش الکترونیکی است برای دانشجویان قابل استخراج می نمود. سپس با ایجاد و راه اندازی یک سایت آموزش الکترونیکی مودل آموزش الکترونیکی در سایت آغاز شد سپس ( لاگ ؛کلیک) و کارکرد داده های کاربران سایت جمع آوری شد.و در نهایت اطلاعات آماری آنها بر اساس الگوی رفتاری فلدر سیلور من داده کاوی گردید. و نتیجه داده کاوی نشان میداد که کاربرانی در سایت فعالیت وسیعتری داشتند سبک یادگیری پیش بینی شده شان با سبک یادگیری موجود در پرسشنامه نزدیک و قابل توجه بود.

کلمات کلیدی:سبک یادگیری -آموزش الکترونیکی- هوش مصنوعی-داده کاوی-موودل شماره تماس 09354482050

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیوانفورماتیک
عمومی خبری
بیوانفورماتیک چیست؟

نرم افزارهای بیوانفورماتیک از ابزارهای پیرو خط فرمان کوتاه، تا برنامه‌های گرافیکی پیچیده‌تر متفاوت هستند. این نرم‌افزارها شامل انواع رایگان و نیازمند پرداخت هزینه و همچنین نرم افزارهای تحت وب هستند که هر کدام کاربردهای مختلفی بر عهده دارند. در ادامه به همه آن‌ها پرداخته‌ایم.

پروتوکلهای امن
عمومی خبری
انواع پروتکل های امنیت شبکه + نحوه کارکرد

ایمنی شبکه یکی از شاخه‌های اساسی امنیت سایبری است و پروتکل های امنیت شبکه نقش مهمی در آن دارند. شبکه رایانه‌ای به دلیل نیازهای سطح بالایی که دارد و به دلیل اینکه اینترنت با سرعت بالایی در حال پیشرفت است

یادگیری مبتنی بر بازی دیجیتال
عمومی خبری
What is Digital-Game Based Learning (DGBL)

من معتقدم که باید پیام خود را تغییر دهیم. اگر فقط به موعظه کردن این موضوع ادامه دهیم که بازی‌ها می‌توانند مؤثر باشند، خطر ایجاد این تصور را داریم که همه بازی‌ها برای همه یادگیرندگان و برای همه نتایج یادگیری خوب هستند، که به طور قطعی اینطور نیست