آموزش هوش مصنوعی

هوشمند سازی مودل پایان نامه بر اساس الگوی رفتاری فلدر سیلور من

وحید پورچی کنگرلو
آموزش و هوش مصنوعی

چکیده:

توجه به نیازهای یادگیری دانشجویان، زمینه های تحصیلی آنها و انتظاراتی که از رسانه های آموزشی وجود دارد، شناخت روشهای مورد ترجیح دانشجویان برای یادگیری از جانب خود و اساتیدشان          می تواند موجب افزایش کیفیت یادگیری و به تبع آن تقویت بازده آموزشی گردد. شناخت این ترجیحات در قالب شناخت سبک یادگیری دانشجویان و مقایسه آن با سبک تدریس اساتید امکان پذیر است.

در این تحقیق سعی بر پیش بینی سبک یادگیری دانشجویان یک کلاس در دانشگاه علامه طباطبائی بود و در ابتدا با ایجاد یک پرسشنامه بصورت الکترونیکی 44 سوال از دانشجویان پرسیده شد و بلافاصله سیستم سبک یادگیری آنان را  بر اساس الگوی فلدر سیلور من که یکی از الگو های استاندارد در آموزش الکترونیکی است برای دانشجویان قابل استخراج می نمود. سپس با ایجاد و راه اندازی یک سایت آموزش الکترونیکی مودل آموزش الکترونیکی در سایت آغاز شد سپس ( لاگ ؛کلیک) و کارکرد داده های کاربران سایت جمع آوری شد.و در نهایت اطلاعات آماری آنها بر اساس الگوی رفتاری فلدر سیلور من داده کاوی گردید. و نتیجه داده کاوی نشان میداد که کاربرانی در سایت فعالیت وسیعتری داشتند سبک یادگیری پیش بینی شده شان با سبک یادگیری موجود در پرسشنامه نزدیک و قابل توجه بود.

کلمات کلیدی:سبک یادگیری -آموزش الکترونیکی- هوش مصنوعی-داده کاوی-موودل شماره تماس 09354482050

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عمومی خبری
قدرت جهانی‌شدن هوش مصنوعی می‌خواهد

اریک اشمیتمدیر پیشین گوگلفوریه 2022 که نظامیان روسیه وارد کی‌یف شدند، عده کمی فکر می‌کردند اوکراین بتواند مقاومت کند. روسیه بیش از دو برابر اوکراین سرباز دارد. بودجه نظامی‌اش هم 10 برابر بزرگتر است. نهادهای اطلاعاتی آمریکا تخمین می‌زدند کی‌یف در طولانی‌ترین حالت، بین یک یا دو هفته سقوط می‌کند.

عمومی خبری
5 باج افزار برتر سال 2022 با بیشترین خرابکاری

5 باج افزار برتر سال 2022 با بیشترین خرابکاری حملات باج افزار بدون هیچ نشانه ای از کاهش سرعت رشد سال به سال شاهد بوده است زیرا مجرمان سایبری از نرم افزارهای باج افزار جدید استفاده می کنند و صنایع هدف خود را متنوع می کنند. طبق گزارش Sharkstriker، تخمین …

بهترین شغل های 10 سال آینده
عمومی خبری
بهترین شغل های 10 سال آینده ایران چیست؟ – معرفی نیازهای شغلی پنج سال آینده ایران

همان طور که می دانید جهان به طور چشمگیری در حال تغییر است. یکی از مواردی که مسلماً تحت تاثیر این تغییرات قرار می‌گیرد، مشاغل است . این حوزه ها می تواند شامل  بازاریابی دیجیتال، رابط کاربری ، توسعه وب ، امنیت شبکه ، علوم داده ، رباتیک، پرینتر سه بعدی، هوش مصنوعی ، ارزهای دیجیتال ، تولید محتوا باشد