محققان با عکس سیستم احراز هویت ویندوز Hello مایکروسافت را فریب دادند

اخبار ایران تکنولوژی

محققان با عکس سیستم احراز هویت ویندوز Hello مایکروسافت را فریب دادند

ایکروسافت سیستم امنیتی و احراز هویت ویندوز Hello را به گونه‌ای طراحی کرده تا با وبکم‌های برندهای مختلف سازگار باشد. با این حال ظاهرا چنین رویکردی باعث شده که این سیستم در برابر حملات آسیب‌پذیر باشد، چرا که محققان امنیتی توانسته‌اند آن را فریب دهند.

محققان شرکت امنیتی «CyberArk» موفق شده‌اند با استفاده از تصاویر چهره صاحب کامپیوتر، این سیستم تشخیص چهره مایکروسافت را دور بزنند.

ویندوز Hello به دوربین‌ها با سنسورهای اینفرارد (IR) و RGB نیاز دارد، با این وجود محققان در بررسی‌ها به این موضوع پی بردند که این سیستم ردموندی‌ها تنها فریم‌های اینفرارد را پردازش می‌کند. کارشناسان برای تایید یافته‌شان یک دستگاه USB اختصاصی ایجاد کردند که شامل تصاویر مادون قرمز صاحب دستگاه و همچنین تصاویر RGB شخصیت «باب اسفنجی» می‌شد.

ویندوز Hello این دستگاه را به عنوان دوربین USB تشخیص دارد و سیستم تنها توسط تصاویر مادون قرمز صاحب کامپیوتر آنلاک شد. در ادامه محققان به این موضوع پی بردند که برای فریب سیستم مایکروسافت، به چندین تصویر IR هم نیاز ندارند و یک فریم IR تکی به همراه یک فریم مشکی رنگ هم می‌تواند کامپیوتر محافظت شده توسط Hello را آنلاک کند.

استفاده از روش محققان برای دسترسی به کامپیوتر کاربران کاری بسیار دشوار در دنیای واقعی است، چرا که مهاجم همچنان به یک تصویر IR از صاحب دستگاه نیاز دارد. با این وجود، همچنان با یک ضعف در سیستم ویندوز Hello مایکروسافت روبه‌رو هستیم که سوءاستفاده از آن غیرممکن نیست.

شرکت‌های فناوری برای اینکه کاربران بدون مشکلی به سیستم امنیتی آن‌ها اعتماد کنند، باید هرگونه ضعف و آسیب‌پذیری آن را شناسایی کنند تا در آینده فردی به مشکل برنخورد. کاربران حالا بیش از هر زمان دیگری بجای پسورد به سراغ سیستم‌های بیومتریک می‌روند، بنابراین امنیت آن‌ها اهمیت بالایی دارد.

مایکروسافت اعلام کرده که پچ مربوط به این مشکل را با نام «آسیب‌پذیری دور زدن ویژگی امنیتی Hello» منتشر کرده. ردموندی‌ها همچنین گفته‌اند که کاربران به سراغ گزینه «افزایش امنیت ورود با ویندوز Hello» بروند تا داده‌های مربوط به چهره رمزگذاری شوند و در محیط امنی هم قرار بگیرند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ایران تکنولوژی
ماجرای مرگ و احیای مجدد تلسکوپ فضایی هابل

تلسکوپ هابل به‌خاطر اختلالی که در روز ۱۳ جون (۲۳ خرداد) در یک رایانه‌ی قدیمی پی‌لود (Payload) رخ داد، خاموش شده بود. این رایانه‌ که در دهه‌ی ۱۹۸۰ ساخته شده بود، وظیفه‌ی رسیدگی به ابزارهای علمی تلسکوپ را داشت. سرانجام با گذشت یک‌ماه، تیم پشتیبانی هابل که علت مشکل را مربوط به واحد کنترل نیروی فضاپیما می‌داند، موفق شد با اتصال به یک سخت‌افزار پشتیبان، تلسکوپ را مجدداً فعال نماید.

اخبار ایران تکنولوژی
رقابت ماشین‌های هوشمند در دانشگاه امیرکبیر

لمرو کاربرد هوش مصنوعی در سال‌های اخیر گسترش چشم‌گیری داشته به گونه‌ای که امروزه کمتر حوزه‌ای از علم و فناوری را می‌توان یافت که روش‌ها و تکنیک‌های هوش مصنوعی در آن کاربرد نداشته باشند. از جمله این کاربردها می‌توان به استفاده از هوش مصنوعی در آموزش، پزشکی، کشاورزی، حمل و نقل، هوا-فضا، تجارت، امنیت، سیاست، اقتصاد اشاره کرد.

اخبار ایران تکنولوژی
یک بدافزار ترسناک اندرویدی در کمین میلیون ها کاربر

در حالی که گوگل تلاش های زیادی می کند تا امنیت میلیاردها گوشی اندرویدی در سرتاسر جهان را تأمین و از آنها در برابر بدافزارها محافظت نماید، مواردی هستند که این شرکت هیچ کنترلی روی آنها ندارد.