آموزش هوش مصنوعی

سیستم های مدیریت یادگیری مبتنی بر هوش مصنوعی

پلتفرم های یادگیری مبتنی بر هوش مصنوعی
عمومی خبری

سیستم های مدیریت یادگیری مبتنی بر هوش مصنوعی

راهنمای مبتدیان برای پلتفرم های یادگیری مبتنی بر هوش مصنوعی

یادگیری مبتنی بر هوش مصنوعی

 

AI-Based_LMS_A_Beginners_Guide_to_AI-Powered_Learning_Platforms

 

امروزه هوش مصنوعی (AI) در عرصه های مختلف زندگی بشر نفوذ کرده است. از تجزیه و تحلیل داده های پزشکی و تشخیص در صنعت مراقبت های بهداشتی گرفته تا برنامه های تناسب اندام شخصی برای ورزشکاران و ایجاد محتوای خودکار مبتنی بر چت بات، به طور قابل توجهی بر نحوه انجام وظایف مهم ما تأثیر می گذارد.

به طور مشابه، هوش مصنوعی به تدریج ثابت می کند که یک فناوری امیدوارکننده در زمینه یادگیری و توسعه است. به عنوان مثال، برخی از سیستم‌های مدیریت یادگیری (LMS) از عملکردهای هوش مصنوعی مانند توصیه‌های محتوای هوشمند، ردیابی پیشرفت، ارزیابی‌های تطبیقی، پردازش زبان طبیعی (NLP)، اتوماسیون وظایف اداری، درجه‌بندی و گزارش پشتیبانی می‌کنند.

یک LMS مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند به شما در ساده‌سازی گردش‌های کاری، تزریق کارایی، بهینه‌سازی فرآیند یادگیری، ارائه تجربه یادگیری شخصی‌تر و سازگارتر، و بهبود تعامل و نتایج یادگیرنده کمک کند.

اگر با مفهوم هوش مصنوعی یا حداقل هوش مصنوعی در LMS تازه کار هستید ، این پست برای شما مناسب است.

برای کشف چیستی AI LMS ، تفاوت آن با LMS استاندارد، ویژگی‌ها و مزایای کلیدی LMS مبتنی بر هوش مصنوعی و چشم‌اندازهای آن به خواندن ادامه دهید.

تماشا کنید: سیستم مدیریت یادگیری مبتنی بر ابر چیست؟

LMS مبتنی بر هوش مصنوعی چیست؟

هوش مصنوعی یکی از عمیق ترین چیزهایی است که ما به عنوان بشریت روی آن کار می کنیم. این عمیق تر از آتش یا برق است.» – ساندار پیچای، مدیر عامل شرکت آلفابت

یک LMS مبتنی بر هوش مصنوعی به یک LMS اشاره دارد که فناوری‌های هوش مصنوعی مختلف را برای افزایش تجربه آموزش و یادگیری در خود جای می‌دهد.

بر اساس الگوریتم‌های خاصی، عملیات تجاری را بهینه می‌کند و یادگیری را کارآمدتر، جذاب‌تر و مؤثرتر می‌کند. در نتیجه، مربیان، یادگیرندگان، مدیران و مربیان را قادر می‌سازد تا نتایج یادگیری را بهبود بخشند و با محیط یادگیری الکترونیکی که به سرعت در حال تکامل است، سازگار شوند.

با ادغام قابلیت های هوش مصنوعی، یک AI LMS کارهای زیر را انجام می دهد:

 • وظایف معمول مدیر را به عهده بگیرید
 • ارائه تجارب یادگیری شخصی و سازگار
 • تولید محتوا و توصیه ها را خودکار کنید
 • ارائه کمک در زمان واقعی
 • ارزیابی های هوشمندانه انجام می دهد
 • ارائه بازخورد سفارشی
 • انجام تجزیه و تحلیل داده محور
 • وقت کاربران را آزاد کنید
 • صرفه جویی در هزینه
 • اطمینان از ثبات در یادگیری، و بیشتر

چگونه یک AI LMS با یک LMS استاندارد متفاوت است؟

اگرچه یک LMS معمولی و یک LMS مبتنی بر هوش مصنوعی در ابتکارات آموزشی و آموزشی به یک هدف عمل می‌کنند، تفاوت‌های آشکاری بین این دو وجود دارد.

جدول مقایسه زیر را بررسی کنید تا ایده بگیرید:

LMS استاندارد LMS مبتنی بر هوش مصنوعی
از فناوری‌های هوش مصنوعی برای اجرای عملکردهای اصلی خود مانند ایجاد دوره و مدیریت کاربر استفاده نمی‌کند. از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی زیرمجموعه آن برای ساده سازی فرآیندها و افزایش کارایی و بهره وری کاربران استفاده می کند.
این نیاز به ورودی های دستی از یک مدیر آموزشی، مدیر یا مربی دارد. این نیاز به دخالت انسان را از طریق اتوماسیون به حداقل می رساند.
ایجاد دوره‌ها، درس‌ها و ارزیابی‌ها و ارائه آن‌ها اغلب به زمان و کار نیاز دارد. می‌توانید مستقیم و سریع مواد موجود را وارد کنید یا به هوش مصنوعی اجازه دهید آنها را تجزیه و تحلیل کند تا محتوای جدید تولید کند یا به سادگی آنها را خلاصه کند.
مسیرهای یادگیری توسط مربیان با ترکیب چندین دوره با هم تنظیم می شوند و معمولاً برای همه یادگیرندگان یکسان می مانند. این ابزارها می توانند مسیرهای یادگیری بسیار شخصی سازی شده ای را برای هر یادگیرنده بر اساس مهارت ها، ترجیحات و اهدافشان ارائه دهند.
فراگیران برای بازخورد به مربیان خود وابسته هستند که بر اساس تعداد یادگیرندگانی که باید ارزیابی کنید و محدودیت ساعات کاری می تواند زمان بر باشد. یک AI LMS می‌تواند از طریق تجزیه و تحلیل عملکردهای گذشته و حال و الگوهای یادگیری به فراگیران بازخورد فوری ارائه دهد و نقاط قوت و زمینه‌های بهبود آنها را برجسته کند.
در غیاب فناوری هوش مصنوعی تمام عیار و قابل اعتماد، این پلتفرم ها از نظر پشتیبانی زبان و ترجمه خودکار محدودیت هایی دارند. هوش مصنوعی در LMS می تواند گفتار را تشخیص دهد، رونوشت تولید کند و چندین زبان را از طریق پردازش زبان طبیعی ترجمه کند.

 

10 ویژگی مهم AI LMS

یک سیستم مدیریت یادگیری مبتنی بر هوش مصنوعی از هوش مصنوعی برای بهبود و بهینه سازی تجربیات یادگیری استفاده می کند. در حالی که ویژگی ها ممکن است بسته به پلتفرمی که استفاده می کنید متفاوت باشد، در اینجا برخی از ویژگی های کلیدی که معمولاً در همه سیستم های LMS مبتنی بر هوش مصنوعی یافت می شوند آورده شده است:

1. کمک زمان واقعی: یک AI LMS معمولاً با یک دستیار مجازی یا ربات چت ارائه می شود که پاسخ سریع به سؤالات و راهنمایی را در زمان واقعی ارائه می دهد. هنگامی که تماس با یک مربی انسانی غیرممکن باشد، این امر مفید است. این فناوری‌ها تعامل کاربر را تضمین می‌کنند و از فراگیران در طول سفر یادگیری آنها پشتیبانی می‌کنند. آنها همچنین در امور اداری کمک می کنند.

تماشا کنید: چگونه یک چت بات به وب سایت خود اضافه کنید

2. پردازش زبان طبیعی: NLP پلتفرم های LMS مبتنی بر هوش مصنوعی را قادر می سازد ورودی های زبان طبیعی را درک و پردازش کنند . زبان آموزان می توانند با استفاده از دستورات صوتی یا پرس و جوهای مبتنی بر متن با سیستم تعامل داشته باشند و جستجوی محتوای خاص، تولید محتوای نوشتاری، پرسیدن سؤال یا دریافت بازخورد خودکار را آسان تر کنند.

3. تولید محتوا و مدیریت: هوش مصنوعی در LMS می‌تواند درس‌ها و تمرین‌های تمرینی ایجاد کند، روی رونوشت‌های ویدئویی کار کند، سؤالات تستی ایجاد کند، و انواع محتواهای دیگر. هوش مصنوعی می‌تواند هر تغییری را که در محتوای خود ایجاد می‌کنید یادداشت کند و آن‌ها را در توسعه محتوای آینده اعمال کند . به طور مشابه، یک LMS مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند محتوای مرتبط را از چندین منبع آنلاین تنظیم کند.

Content_Generation_Curation

4. یادگیری تطبیقی: پلتفرم های یادگیری مبتنی بر هوش مصنوعی، مانند LMS، می توانند تجربیات یادگیری را با مسیرهای یادگیری سفارشی با تجزیه و تحلیل داده های کاربر شخصی سازی کنند. این سیستم به طور خودکار با نقاط قوت، ضعف و ترجیحات هر زبان آموز سازگار می شود تا محتوایی را مطابق با نیازهای او ارائه دهد. بهترین، فراگیران می‌توانند در دوره‌های آموزشی و آزمون‌های شخصی‌سازی شده شرکت کنند و منابع مرتبط را از طریق یک برنامه LMS تلفن همراه جستجو کنند .

5. توصیه‌های هوشمند: الگوریتم‌های هوش مصنوعی رفتارها، علایق و عملکرد یادگیرنده را تجزیه و تحلیل می‌کنند تا توصیه‌های هوشمندی برای ماژول‌های مرتبط یا منابع آموزش الکترونیکی ارائه کنند. این توصیه ها می تواند به یادگیرندگان کمک کند تا مطالب جدید را کشف کنند و یادگیری آنلاین را تقویت کنند.

6. ردیابی پیشرفت: هوش مصنوعی در آموزش الکترونیکی قادر به ردیابی پیشرفت یادگیرنده، سطح تعامل و عملکرد در زمان واقعی است. سپس می توانید از این اطلاعات برای تولید گزارش ها و تجزیه و تحلیل جامع و روشنگری برای هر یادگیرنده یا گروه استفاده کنید. در نتیجه می توانید به راحتی اثربخشی برنامه های آموزشی یا آموزشی خود را ارزیابی کنید.

7. اعلان ها و یادآوری های خودکار: ارسال اعلان ها و یادآوری های خودکار به زبان آموزان، به عنوان مثال، در مورد محتوای توصیه شده، تاریخ سررسید دوره یا فقط به روز رسانی پیشرفت، از دیگر قابلیت های هوش مصنوعی است. این کار زبان آموزان را درگیر و با انگیزه نگه می دارد، علاوه بر این اطمینان می دهد که هیچ اطلاعات یا کار مهمی را از دست نمی دهند.

8. Proctoring: یک LMS که توسط هوش مصنوعی هدایت می‌شود، می‌تواند وظیفه نظارت و نظارت بر امتحانات یا ارزیابی‌های آنلاین را برای اطمینان از یکپارچگی تحصیلی بر عهده بگیرد . نظارت خودکار، تشخیص چهره، تجزیه و تحلیل رفتار، نظارت صوتی، تشخیص سرقت ادبی، و تشخیص ناهنجاری از جمله پشتیبانی های ارزشمندی است که برای کاربران ارائه می کند.

9. ارزیابی و بازخورد: هوش مصنوعی می‌تواند ارزیابی یادگیری آنلاین را با خودکارسازی نحوه نمره‌دهی تکالیف، آزمون‌ها یا امتحانات، اعطای نمرات مناسب و ارائه بازخورد فوری به فراگیران تقویت کند. همچنین می‌تواند زمینه‌هایی را که یادگیرندگان در آن با مشکل مواجه هستند را شناسایی کند، مداخلات هدفمند را قادر می‌سازد یا منابع اضافی را به اشتراک می‌گذارد تا به یادگیرندگان اجازه دهد بهتر و مؤثرتر یاد بگیرند.

 

10. تجزیه و تحلیل پیشگو: پلتفرم های LMS مبتنی بر هوش مصنوعی از تجزیه و تحلیل داده ها برای پیش بینی عملکرد یادگیرنده، شناسایی یادگیرندگان در معرض خطر و پیشنهاد استراتژی های مداخله استفاده می کنند. داده های تاریخی را برای پیش بینی نتایج تجزیه و تحلیل می کند و بینش هایی را برای آموزش مدیران و مربیان برای پشتیبانی و راهنمایی شخصی ارائه می دهد.

در حالی که پلت‌فرم‌های LMS مبتنی بر هوش مصنوعی ویژگی‌های پیشرفته‌ای را ارائه می‌کنند، اما برای تقویت فرآیند یادگیری طراحی شده‌اند و نقش مربیان انسانی یا تسهیل‌کننده‌ها در ارائه راهنمایی، پشتیبانی و بازخورد به یادگیرندگان حیاتی است.

8 مزیت تجاری یک LMS مجهز به هوش مصنوعی

یک سیستم مدیریت یادگیری با هوش مصنوعی که در پس‌زمینه کار می‌کند، مزایای تجاری زیادی را به همراه دارد. در اینجا نگاهی به برخی از برترین ها می اندازیم:

1. اتوماسیون گردش کار: هوش مصنوعی می‌تواند با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشینی LMS و قابلیت‌های پردازش زبان طبیعی، گردش‌های کاری را خودکار کند. برای این کار، الگوها، تنگناها و کارهای تکراری را شناسایی می کند. الگوریتم‌های هوش مصنوعی می‌توانند منابع را کارآمدتر تخصیص دهند، پیشرفت‌های فرآیند را پیشنهاد کنند و با تجزیه و تحلیل داده‌های تاریخی، تصمیم‌گیری را خودکار کنند.

 پلتفرم های یادگیری مبتنی بر هوش مصنوعی

2. افزایش کارایی و بهره وری: یادگیری هوش مصنوعی می تواند کارهای تکراری و وقت گیر را خودکار کند و کاربران را آزاد کند تا روی فعالیت های ارزش افزوده بیشتری تمرکز کنند . با خودکارسازی فرآیندهای معمول مدیریت، کسب‌وکارها می‌توانند به سطوح بهره‌وری و بهره‌وری بالاتری دست یابند که منجر به صرفه‌جویی در هزینه‌ها و زمان برگشت سریع‌تر می‌شود.

افزایش_بازده_و_مولد

3. شخصی سازی پیشرفته: یادگیری هوش مصنوعی به کسب و کارها امکان می دهد تجربیات شخصی سازی شده را ارائه دهند. داده ها و رفتار یادگیرنده را تجزیه و تحلیل می کند و محتوای مناسب و سایر توصیه ها را برای یادگیری مؤثر ایجاد می کند که با ترجیحات و نیازهای فردی همسو باشد. این می تواند منجر به بهبود تعامل، رضایت و نتایج شود.

تماشا کنید: چگونه تنظیمات دوره آنلاین خود را پیکربندی کنید

4. امنیت پیشرفته: کسب و کارها می توانند با کمک هوش مصنوعی فعالیت های تقلبی را شناسایی کرده و از آن جلوگیری کنند . این فناوری می تواند الگوها و ناهنجاری ها را در مجموعه داده های بزرگ تجزیه و تحلیل کند. به این ترتیب، می‌تواند رفتارهای مشکوک را شناسایی کند، تهدیدات امنیتی بالقوه را علامت‌گذاری کند و اقدامات فوری برای کاهش خطرات انجام دهد. این می تواند به ویژه در بخش هایی مانند امور مالی، مراقبت های بهداشتی و امنیت سایبری ارزشمند باشد.

5. بهبود تصمیم گیری: یادگیری هوش مصنوعی به کسب و کارها این امکان را می دهد تا تصمیمات آگاهانه تر و مبتنی بر داده ها را بگیرند. با تجزیه و تحلیل میلیون‌ها داده در ثانیه، هوش مصنوعی می‌تواند الگوها، روندها و بینش‌هایی را که انسان ممکن است از دست بدهد را کشف کند . این می‌تواند به کسب‌وکارها در بهینه‌سازی فرآیندها، شناسایی فرصت‌های جدید و انتخاب استراتژیک بر اساس تحلیل هدف کمک کند.

6. بهبود خدمات مشتری: این مزیت مهم دیگری است که نمی خواهید نادیده بگیرید. چت ربات ها و دستیاران مجازی مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند پشتیبانی 24 ساعته از مشتری را ارائه دهند ، به سوالات روزمره رسیدگی کنند و پاسخ های فوری ارائه دهند. با استفاده از NLP و یادگیری ماشین، این سیستم‌های هوش مصنوعی می‌توانند پرسش‌های مشتری را درک کنند، اطلاعات دقیقی ارائه دهند و راه‌حل‌های مرتبط را ارائه دهند. این به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا خدمات مشتری سریع‌تر و سازگارتر ارائه دهند ، رضایت مشتری را بهبود بخشد و هزینه‌های پشتیبانی را کاهش دهد.

 

7. پیش بینی: زمینه دیگری که کسب و کارها می توانند از هوش مصنوعی بهره مند شوند، پیش بینی ها و پیش بینی های دقیق است. هوش مصنوعی می تواند روندهای آینده، الگوهای تقاضا و نتایج بالقوه را پیش بینی کند. این به کسب و کارها کمک می کند تا مدیریت موجودی، تخصیص منابع و استراتژی های قیمت گذاری را بهینه کنند و منجر به برنامه ریزی و تصمیم گیری بهتر شود .

8. بهبود مستمر: یادگیری هوش مصنوعی به شما امکان می دهد تا به طور مداوم یادگیری و توسعه را بهبود بخشید و با جمع آوری داده ها و تجربیات بیشتر سازگار شوید. مدل های هوش مصنوعی را می توان بر روی داده های جدید آموزش داد تا دقت و عملکرد آنها در طول زمان اصلاح شود. این فرآیند یادگیری تکراری تضمین می‌کند که سیستم‌های هوش مصنوعی به‌روز می‌مانند و می‌توانند با نیازهای یادگیری در حال تکامل سازگار شوند .

این تنها چند نمونه از مزایای یادگیری هوش مصنوعی برای کسب‌وکارها است. نوع مزایایی که به دست می آورید بسته به صنعت، نیازهای آموزشی و یادگیری و استراتژی های پیاده سازی فناوری های هوش مصنوعی در سازمان شما متفاوت است.

آینده هوش مصنوعی در آموزش الکترونیک: 9 روندی که می توانید انتظار داشته باشید

آینده هوش مصنوعی در مورد هوش مصنوعی کمتر و هوش افزوده بیشتر خواهد بود – سیستم هایی که به جای جایگزینی، توانایی های انسان را افزایش می دهند. – Fei-Fei Li، استاد و مدیر مشترک موسسه هوش مصنوعی انسان محور دانشگاه استنفورد

شکی نیست که هوش مصنوعی به شکل مثبتی آینده یادگیری را از طرق مختلف شکل می دهد. در اینجا چیزی است که می توانیم انتظار داشته باشیم در روزهای آینده ببینیم. به طور خاص موارد زیر را انجام خواهد داد:

 • کارهای سخت و تکراری را از ادمین ها و مربیان دور کنید
 • تا جایی که ممکن است کارها را خودکار و ساده کنید
 • زمان بیشتری را برای مربیان و معلمان آزاد کنید تا با فراگیران تعامل داشته باشند و تجربیات آنها را بهبود بخشند
 • افزایش سرعت محاسبات یا قدرت پردازش در ابزارهای یادگیری
 • برای پاسخگویی به نیازهای منحصر به فرد هر زبان آموز، محتوای شخصی سازی بیشتری وجود خواهد داشت
 • معلمان و مربیان به طور فزاینده ای از هوش مصنوعی به عنوان یک سیستم آموزشی هوشمند استفاده خواهند کرد
 • صنایعی مانند آموزش، مراقبت های بهداشتی، مالی، ساخت و ساز، سرگرمی و اکتشاف فضا همچنان شاهد پیشرفت های بزرگی خواهند بود.
 • هوش مصنوعی مولدتری مانند ChatGPT را در دسترس قرار دهید
 • خدمت به تعداد فزاینده ای از سازمان ها و صنایع

می‌توانیم انتظار داشته باشیم که در آینده نزدیک شاهد این روندهای هیجان‌انگیز هوش مصنوعی در حوزه‌های آموزش الکترونیکی باشیم. در حالی که سؤالات استفاده اخلاقی و حریم خصوصی و امنیت داده ها در رابطه با یادگیری هوش مصنوعی مطرح شده است، بسته به نحوه استفاده از آن، می توانید به راحتی به آنها بپردازید و مزایای این فناوری راهگشا را کاملاً درک کنید.

آماده استفاده از LMS مبتنی بر هوش مصنوعی هستید؟

تو باید. امیدواریم این راهنمای کامل به شما ایده ای منصفانه از امکانات بی پایانی که یک AI LMS ارائه می دهد به شما می دهد.

این پلتفرم‌ها به‌عنوان یک پیشرفت تکنولوژیک، نحوه آموزش و یادگیری را دوباره تعریف می‌کنند. هیچ سازمانی بدون در نظر گرفتن اندازه و صنعت، نمی تواند رشد خود را متوقف کند. با پذیرش و انطباق با این روندها، می توانید مزیت رقابت را تقویت کنید و بخشی از داستان موفقیت باشید.

اگر می خواهید گام بعدی را از اینجا بردارید و یک پلت فرم یادگیری مبتنی بر هوش مصنوعی را مستقر کنید، باید ادامه دهید. شبکه خود را پهن کنید و مطمئن شوید که راه حلی که انتخاب می کنید آسان برای استفاده، کاملاً قابل تنظیم و بهبود مستمر است . قیمت گذاری انعطاف پذیر و کیفیت خدمات از دیگر ملاحظاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

هنگامی که این عناصر را به درستی دریافت کردید، به زودی در راه استفاده از مزایای تغییر بازی که یک AI LMS وعده داده است خواهید بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عمومی خبری
نمایندگی فروش پانل گچی جی برد

نمایندگی فروش پانل گچی جی برد گچ برگ جی برد یکی از بروز ترین صفحات روکش دار گچی که به تازگی در ایران شروع به تولید نموده است از لحاظ کیفیت به دو نوع، درجه یک و درجه دو تقسیم بندی میشود. درجه یک از لحاظ قیمت نسبت به درجه …

NFT چیست و چطور کار می کند؟
عمومی خبری
NFT چیست؟ هرآنچه باید در مورد توکن غیرقابل تعویض بدانید

NFT چیست و چطور کار می کند؟ | همه چیز درباره توکن غیر قابل معاوضه ان اف تی

امنیت‌بخشیِ خانه‌های هوشمند
عمومی خبری
امنیت‌بخشیِ خانه‌های هوشمند

شرکت‌های امنیتی برای محافظت از خانه شما در برابر سرقت، آتش‌سوزی و سایر حوادث، فناوری‌های هوشمند –مخصوصاً دوربین‌های مدار بسته- را ارائه می‌دهند. اما همین فناوری‌های محافظت‌کننده خود نیز به محافظت نیاز دارند. در این موقعیت، چطور و با چه چیز می‌توان این امنیت را فراهم کرد؟ ما برایتان این …