جزوه آموزشی اسکرچ

برنامه نویسی

جزوه آموزشی اسکرچ

همه شما بازی کردن با کامپیوتر و انواع بازیهای موبایل و تبلت را خیلی دوست دارید . اما آیا تا بحال فکر کرده اید که ای کاش می توانستید خودتان یک بازی بسازید ، یک بازی شبیه پرندگان خشمگین یا ا یک انیمیشن مثل شرک ؟ یا اینکه هیچ وقت دوست نداشته اید عکس خود را به جای قهرمان بازی مورد علاقه تان قرار دهید و خودتان در بازی باشید ؟!

سازنده زبان اسکرچ ،”میشل رسینک”به همراه تیمش یک زبان برنامه نویسی به نام اسکرچ اختراع کرد که برای کودکان و نوجوانان طراحی شده است و با استفاده از این زبان شما می توانید برنامه نویسی را در یک محیط جذاب یادبگیرید و برای خودتان بازیهای جالبی درست کنید و این بازیها را در سراسر دنیا با دوستان خود به اشتراک بگذارید و از نظرات آنها درباره برنامه خود باخبر شوید. در حال حاضر در اکثر مدارس سراسر جهان  این نرم افزار آموزش داده می شود.

حتی رباتهای زیادی نیز ساخته شده است که زبان اسکرچ را می شناسند و بوسیله برنامه نویسی اسکرچ قابل کنترل هستند. با یادگرفتن اسکرچ قادر خواهید بود که برنامه نویسی رباتیک را نیز یادبگیرید و وارد جهان پر رمز و راز رباتها شوید!

کمی حوصله کنید تا قدم به قدم با هم اسکرچ را یاد بگیریم و با آن بازی های مهیج درست کنیم.

 

scratch 2.0 tutorial(1)

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برنامه نویسی
معرفی 9 زبان‌ برنامه‌ نویسی قدرتمند برای پروژه‌های هوش مصنوعی

هوش مصنوعی مجموعه‌ ای کم‌ نظیر از قابلیت‌ها و توانمندی‌ها را در اختیار توسعه‌دهندگان برنامه‌های کاربردی قرار می‌دهد. توسعه‌دهندگان می‌توانند از مزایای یادگیری ماشین یا یادگیری عمیق برای ساخت مکانیزم‌های جست‌وجوی هوشمندانه، ساخت پروفایل‌های کاربری سفارشی، پیاده‌سازی فرامین صوتی در برنامه‌های کاربردی یا تعامل با دستیاران هوشمند در برنامه‌های خود استفاده کنند و به این ترتیب عملکردهای برنامه کاربردی خود را بهبود بخشند.

برنامه نویسی
برنامه نویسی هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۰

برنامه نویسی هوش مصنوعی یک برگ برنده از جنس فناوری‌هایی است که کارایی و مزایای زیادی را برای خودکارسازی عملیات گوناگون شرکت‌ها و زندگی مردم به ارمغان آورده است.

برنامه نویسی
Artificial Intelligence (هوش مصنوعی)

ریشه‌ها و ایده‌های اصلی آن را باید در فلسفه، زبان‌شناسی، ریاضیات، روان‌شناسی، نورولوژی و فیزیولوژی جستجو کرد و کاربردهای گوناگون و فراوانی در علوم رایانه، علوم مهندسی، علوم زیست‌شناسی و پزشکی، علوم ارتباطات و بسیاری از علوم دیگر دارد. هوش مصنوعی در علم پزشکی امروزه به دلیل گسترش دانش و …