آموزش هوش مصنوعی

توضیحات دوره برنامه نویسی روبی Ruby

زبان برنامه نویسی روبی
برنامه نویسی

توضیحات دوره برنامه نویسی روبی Ruby :

روبی یک زبان متن باز و رایگان است که محبوب و مورد تقاضا در بازار است. سینتکس آن مختصر و خوانا است، آسان اما بسیار قدرتمند است. شرکت هایی مانند توییتر ، Soundcloud ، Goodreads و Kickstarter محصولات خود را با Ruby ارائه می دهند.

روبی بیشترین استفاده را برای ساخت برنامه های وب دارد (فریمورک روبی آن ریلز). با این حال ، یک زبان عمومی است و مشابه Python است ، بسیاری از کاربردهای دیگر مانند تجزیه و تحلیل داده ها ، نمونه سازی اولیه و کاربردهای امنیتی را دارد.

در دوره آموزش روبی چه می آموزید: 

در این دوره از پایه شروع به آموزش برنامه نویسی روبی Ruby خواهیم کرد، با نحوه ی نصب irb آشنا خواهیم شد، عملگرها، انواع داده را مورد بررسی قرار خواهیم داد. اعداد، رشته ها، هش ها، آرایه ها و متدهای آنها را مورد بررسی قرار می دهیم. با شرط و حلقه های تکرار کار خواهیم کرد و در نهایت به سراغ انواع توابع خواهیم رفت و گذری به مباحث پایه شی گرایی در زبان برنامه نویسی روبی خواهیم داشت

بازار کار این زبان برنامه نویسی:

در ایران، بازار کار این زبان، عمدتا بر روی توسعه سمت سرور وب متمرکز است. روبی در ایمن سازی شبکه و سیستم نیز کاربرد دارد و در برخی موسسات و شرکت ها هم نیروهایی برای این زمینه نیاز دارند. تسلط به این زبان در خارج از ایران گزینه ی بسیار مناسبی برای توسعه دهندگان می باشد. روبی در آمریکا، کانادا، نیوزیلند، استرالیا، ژاپن و انگلیس بسیار محبوب می باشد، و گزینه ای مناسب برای کسانی است به مهاجرت برای کار می اندیشند.

چه نسخه ای آموزش داده می شود ؟ 

در این آموزش نسخه 2.7 از روبی آموزش داده می شود.

نرم افزارهای استفاده شده در این آموزش: 

روبی اینتراکتیو irb

پیش نیاز های دوره Ruby :

حداقل پیش نیاز برای این دوره، داشتن یک سیستم نرمال برای نصب محیط برنامه نویسی می باشد. آشنایی با کامپیوتر و کار با سیستم عامل از حداقل پیش نیاز های این دوره است.

این دوره برای چه افرادی مناسب است؟

برای علاقه مندان به زبان برنامه نویسی روبی

مزیت این دوره نسبت به سایر دوره های مشابه:

دوره های فارسی زیادی در وب وجود ندارد، وجود این دوره و رایگان بودن آن مزیت بالایی برای علاقه مندان است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوریتم
برنامه نویسی
آموزش الگوریتم دیکسترا کوتاهترین مسیر

در این مقاله قصد داریم درمورد الگوریتم دیکسترا کوتاهترین مسیر صحبت کنیم و این الگوریتم را به صورت گام به گام توضیح داده و همراه با رسم شکل مراحل آن را بررسی کنیم. پس اگر علاقمند به یادگیری این الگوریتم هستید در ادامه با ما همراه باشید.

اخبار ایران تکنولوژی
۷ الگوریتم که هر برنامه نویسی باید بداند

ما چند الگوریتم مرتب سازی در این لیست داریم و Merge Sort یکی از مهمترین الگوریتم‌ها است. این یک الگوریتم مرتب سازی کارآمد بر اساس تکنیک برنامه نویسی تقسیم و تسخیر است.

آموزش و هوش مصنوعی
تکنیک های طراحی الگوریتم

الگوریتم روشی است برای حل یک مسئله خاص در تعداد محدودی از مراحل برای ورودی با اندازه محدود. 
الگوریتم ها را می توان به روش های مختلفی طبقه بندی کرد. آن ها هستند: