تحریم صرافی ارزرمز به علت همکاری با باج افزارنویسان

اخبار ایران تکنولوژی

وزارت خزانه داری آمریکا صرافی ارزرمز Suex OTC را به تسهیل نقل و انتقالات غیرقانونی به نفع طراحان هشت نوع باج افزار مختلف متهم کرده است. این اولین بار است که صرافی های ارزرمز به علت همکاری با باج افزارنویسان توسط دولت آمریکا تحریم می شوند.

والی آدیممو ، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در این مورد گفته است: صرافی های ارزرمز مانند سوئکس به مهاجمان سایبری امکان می دهند تا از طریق باج افزارهای خود کسب سود کنند. این اقدام نشانه قصد ما برای افشا و مختل کردن زیرساخت های غیرقانونی چنین حملاتی است.

هکرها معمولا با نفوذ به سیستم های نرم افزاری و سخت افزاری اطلاعات آنها را از دسترس خارج کرده و برای امکان پذیر کردن کنترل مجدد این سیستم ها توسط مالکانشان درخواست باج می کنند. آنها گاهی حتی بعد از دریافت باج درخواستی که معمولا در قالب ارزرمز تقاضا می شود نیز سیستم ها و داده های قفل شده را آزاد نمی کنند.

در یک سال اخیر حملات گسترده ای به زیرساخت های امریکا از سوی باج افزارنویسان انجام شده که یک مورد از آنها باعث مختل شدن روند انتقال انواع سوخت و انرژی از طریق خط لوله کولونیال پایپ لاین در شرق آمریکا شد. هکرها دیروز به یک شرکت فناوری ارائه دهنده خدمات کشاورزی در آیوا نیز حمله کردند و روند برداشت و ذخیره سازی محصولات را مختل کردند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار ایران تکنولوژی
رقابت ماشین‌های هوشمند در دانشگاه امیرکبیر

لمرو کاربرد هوش مصنوعی در سال‌های اخیر گسترش چشم‌گیری داشته به گونه‌ای که امروزه کمتر حوزه‌ای از علم و فناوری را می‌توان یافت که روش‌ها و تکنیک‌های هوش مصنوعی در آن کاربرد نداشته باشند. از جمله این کاربردها می‌توان به استفاده از هوش مصنوعی در آموزش، پزشکی، کشاورزی، حمل و نقل، هوا-فضا، تجارت، امنیت، سیاست، اقتصاد اشاره کرد.

اخبار ایران تکنولوژی
یک بدافزار ترسناک اندرویدی در کمین میلیون ها کاربر

در حالی که گوگل تلاش های زیادی می کند تا امنیت میلیاردها گوشی اندرویدی در سرتاسر جهان را تأمین و از آنها در برابر بدافزارها محافظت نماید، مواردی هستند که این شرکت هیچ کنترلی روی آنها ندارد.

ردن بلفورت (Jordan Belfort) به راستی یکی از بزرگ‌ترین گرگ‌های زمانه ما شناخته می‌شود. این شخصیت پس از فیلم جنجالی «The Wolf Of Wall Street» یا گرگ وال استریت به شهرت جهانی رسید. درست است که او اولین بار با روش‌های نادرست و غیراخلاقی به مال و ثروت رسید
اخبار ایران تکنولوژی
بررسی یک نظریه؛ آیا جهان ما می‌تواند «شبیه‌سازی» باشد؟

اگر یکی از هدست‌های واقعیت مجازی را بر روی چشم‌تان قرار دهید و خود را در دنیایی از اژدها ببینید یا تنها با دوستان‌تان در یک کافه خیالی صحبت کنید طبیعتا گمان می‌کنید که این چیزها واقعی نیستند، اما برای «چالمرز» اشیای مجازی به اندازه اشیای واقعی، واقعی هستند