برنامه نویسی هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۰

برنامه نویسی

برنامه نویسی هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۰

برنامه نویسی هوش مصنوعی یک برگ برنده از جنس فناوری‌هایی است که کارایی و مزایای زیادی را برای خودکارسازی عملیات گوناگون شرکت‌ها و زندگی مردم به ارمغان آورده است. هوش مصنوعی سطح جدیدی از فناوری‌ هوشمند را وارد صنایع مختلف کرده است. چشم‌انداز هوش مصنوعی هم‌چنان در حال رشد است و این رشد تا رسیدن به سطح هوشیاری انسان‌ها برآورد می‌شود. این برآوردها به دلیل این است که توسعه دهندگان هوش مصنوعی به دنبال اکتشاف، آزمایش و پیاده سازی قابلیت‌های این فناوری برای برآورده کردن نیازهای تعداد بیش‌تری از انسان‌ها و ارگان‌ها هستند؛ در نهایت، احساس نیاز مادر همه‌ی اختراعات است.

مانند توسعه‌ی اغلب نرم‌افزارها، یک توسعه‌دهنده‌ی هوش مصنوعی نیز با زبان‌های برنامه نویسی متنوعی مواجه است. با این حال، نمی‌توان فقط یک زبان برنامه نویسی را به عنوان بهترین زبان هوش مصنوعی معرفی کرد. فرایند توسعه و برنامه نویسی وابسته به نوع عملکرد و کاربردی است که از سیستم هوش مصنوعی خود انتظار داریم. هوش مصنوعی تا الان به هوش بیومتریک (نشان‌گرهای زیستی)،‌ ماشین‌های خودران و سایر دستاوردهای مهمی رسیده است که هر یک با زبان‌های برنامه نویسی متفاوتی توسعه یافته‌اند. وقتی صحبت از هم‌گام شدن با فناوری‌های جدید است، هر فرد و ارگانی تلاش می‌کنند که از قافله عقب نیافتند. ظهور فناوری‌های هوش مصنوعی تغییرات زیادی به همراه خواهد داشت و در بطن زندگی افراد نفوذ خواهد کرد. در این شرایط برای برنامه نویسان، فهم و به کارگیری این فناوری می‌تواند بهترین استراتژی باشد. بحث‌ در مورد بهترین زبان‌های برنامه نویسی هوش مصنوعی همیشه ادامه دارد؛ به همین دلیل در این مقاله از فنولوژی به مقایسه و معرفی پرکاربردترین زبان‌های برنامه نویسی هوش مصنوعی و هم‌چنین بررسی مزایا و معایب هرکدام از آن‌ها می‌پردازیم. این پنج زبان پرکاربرد عبارتند از:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برنامه نویسی
معرفی 9 زبان‌ برنامه‌ نویسی قدرتمند برای پروژه‌های هوش مصنوعی

هوش مصنوعی مجموعه‌ ای کم‌ نظیر از قابلیت‌ها و توانمندی‌ها را در اختیار توسعه‌دهندگان برنامه‌های کاربردی قرار می‌دهد. توسعه‌دهندگان می‌توانند از مزایای یادگیری ماشین یا یادگیری عمیق برای ساخت مکانیزم‌های جست‌وجوی هوشمندانه، ساخت پروفایل‌های کاربری سفارشی، پیاده‌سازی فرامین صوتی در برنامه‌های کاربردی یا تعامل با دستیاران هوشمند در برنامه‌های خود استفاده کنند و به این ترتیب عملکردهای برنامه کاربردی خود را بهبود بخشند.

برنامه نویسی
جزوه آموزشی اسکرچ

همه شما بازی کردن با کامپیوتر و انواع بازیهای موبایل و تبلت را خیلی دوست دارید . اما آیا تا بحال فکر کرده اید که ای کاش می توانستید خودتان یک بازی بسازید ، یک بازی شبیه پرندگان خشمگین یا ا یک انیمیشن مثل شرک ؟ یا اینکه هیچ وقت دوست نداشته اید عکس خود را به جای قهرمان بازی مورد علاقه تان قرار دهید و خودتان در بازی باشید ؟!

برنامه نویسی
Artificial Intelligence (هوش مصنوعی)

ریشه‌ها و ایده‌های اصلی آن را باید در فلسفه، زبان‌شناسی، ریاضیات، روان‌شناسی، نورولوژی و فیزیولوژی جستجو کرد و کاربردهای گوناگون و فراوانی در علوم رایانه، علوم مهندسی، علوم زیست‌شناسی و پزشکی، علوم ارتباطات و بسیاری از علوم دیگر دارد. هوش مصنوعی در علم پزشکی امروزه به دلیل گسترش دانش و …