آموزش هوش مصنوعی

برنامه نویسی هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۰

برنامه نویسی

برنامه نویسی هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۰

برنامه نویسی هوش مصنوعی یک برگ برنده از جنس فناوری‌هایی است که کارایی و مزایای زیادی را برای خودکارسازی عملیات گوناگون شرکت‌ها و زندگی مردم به ارمغان آورده است. هوش مصنوعی سطح جدیدی از فناوری‌ هوشمند را وارد صنایع مختلف کرده است. چشم‌انداز هوش مصنوعی هم‌چنان در حال رشد است و این رشد تا رسیدن به سطح هوشیاری انسان‌ها برآورد می‌شود. این برآوردها به دلیل این است که توسعه دهندگان هوش مصنوعی به دنبال اکتشاف، آزمایش و پیاده سازی قابلیت‌های این فناوری برای برآورده کردن نیازهای تعداد بیش‌تری از انسان‌ها و ارگان‌ها هستند؛ در نهایت، احساس نیاز مادر همه‌ی اختراعات است.

مانند توسعه‌ی اغلب نرم‌افزارها، یک توسعه‌دهنده‌ی هوش مصنوعی نیز با زبان‌های برنامه نویسی متنوعی مواجه است. با این حال، نمی‌توان فقط یک زبان برنامه نویسی را به عنوان بهترین زبان هوش مصنوعی معرفی کرد. فرایند توسعه و برنامه نویسی وابسته به نوع عملکرد و کاربردی است که از سیستم هوش مصنوعی خود انتظار داریم. هوش مصنوعی تا الان به هوش بیومتریک (نشان‌گرهای زیستی)،‌ ماشین‌های خودران و سایر دستاوردهای مهمی رسیده است که هر یک با زبان‌های برنامه نویسی متفاوتی توسعه یافته‌اند. وقتی صحبت از هم‌گام شدن با فناوری‌های جدید است، هر فرد و ارگانی تلاش می‌کنند که از قافله عقب نیافتند. ظهور فناوری‌های هوش مصنوعی تغییرات زیادی به همراه خواهد داشت و در بطن زندگی افراد نفوذ خواهد کرد. در این شرایط برای برنامه نویسان، فهم و به کارگیری این فناوری می‌تواند بهترین استراتژی باشد. بحث‌ در مورد بهترین زبان‌های برنامه نویسی هوش مصنوعی همیشه ادامه دارد؛ به همین دلیل در این مقاله از فنولوژی به مقایسه و معرفی پرکاربردترین زبان‌های برنامه نویسی هوش مصنوعی و هم‌چنین بررسی مزایا و معایب هرکدام از آن‌ها می‌پردازیم. این پنج زبان پرکاربرد عبارتند از:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

الگوریتم
برنامه نویسی
آموزش الگوریتم دیکسترا کوتاهترین مسیر

در این مقاله قصد داریم درمورد الگوریتم دیکسترا کوتاهترین مسیر صحبت کنیم و این الگوریتم را به صورت گام به گام توضیح داده و همراه با رسم شکل مراحل آن را بررسی کنیم. پس اگر علاقمند به یادگیری این الگوریتم هستید در ادامه با ما همراه باشید.

اخبار ایران تکنولوژی
۷ الگوریتم که هر برنامه نویسی باید بداند

ما چند الگوریتم مرتب سازی در این لیست داریم و Merge Sort یکی از مهمترین الگوریتم‌ها است. این یک الگوریتم مرتب سازی کارآمد بر اساس تکنیک برنامه نویسی تقسیم و تسخیر است.

آموزش و هوش مصنوعی
تکنیک های طراحی الگوریتم

الگوریتم روشی است برای حل یک مسئله خاص در تعداد محدودی از مراحل برای ورودی با اندازه محدود. 
الگوریتم ها را می توان به روش های مختلفی طبقه بندی کرد. آن ها هستند: