آموزش هوش مصنوعی

برای یادگیری و آموزش هوش مصنوعی باید چه کار کنم؟

اخبار ایران تکنولوژی

از هوش مصنوعی خوشم آمده اما نمی‌دانم برای آموزش هوش مصنوعی باید از کجا شروع کنم؟” “برای هوش مصنوعی باید چه زبان‌های برنامه نویسی را بلد باشم؟” “ریاضی چقدر برای یادگیری هوش مصنوعی اهمیت دارد؟” اگر شما هم جزء کسانی هستید که به هوش مصنوعی علاقمندید ولی نمی‌دانید که باید از کجا شروع کنید، ما در این مقاله قصد داریم که تمام اطلاعات مورد نیاز را به شما ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید.

در چند سال اخیر هوش مصنوعی به یکی از جذاب‌ترین رشته‌های تحصیلی و یکی از پر متقاضی‌ترین شغل‌ها تبدیل شده است. همین مسئله باعث شده که بسیاری از کسانی که با علوم کامپیوتر آشنا هستند و یا زبان‌های برنامه نویسی را بلد هستند، به سمت هوش مصنوعی بروند. اما یادگیری هوش مصنوعی بسیار متفاوت‌تر از تنها برنامه نویسی و کد زدن و این‌ها است و تنها به زبان‌های برنامه نویسی مثل متلب، پایتون و … محدود نمی‌شود.

برای یاد گرفتن هوش مصنوعی نه تنها باید زبان‌های برنامه نویسی مورد نیاز و مباحثی مانند یادگیری ماشین و یادگیری عمیق را آموزش ببینید، بلکه باید توانایی‌هایی مانند فرمول سازی، حل مسئله و معادلات ریاضی سخت را نیز فرا بگیرید. تازه علاه بر این‌ها باید آشنایی حداقلی با مباحث آمار و احتمالات داشته باشید.

یادگیری و آموزش هوش مصنوعی چه فرصت‌هایی را برای من ایجاد می‌کند؟

به زندگی روزمره خود نگاه کنید. چند بار در روز از اینستاگرام استفاده می‌کنید؟ چند بار از در گوگل چیزی را جستجو می‌کنید؟ گیم‌های جذابی که در روز بازی می‌کنید و گاهی از هوشمندی کاراکترهای مقابل حرصتان می‌گیرد. چند بار از مترجم‌های آنلاین مثل گوگل ترنسلیت استفاده می‌کنید؟ چند بار با برنامه‌هایی مثل اسنپ چت به همراه دوستان یا خانواده یا به تنهایی عکس‌های بامزه می‌گیرید؟ تکنولوژی خوابیده پشت همه‌ی این‌ها هوش مصنوعی است. البته نه تنها این‌ها بلکه تمام اتفاقات هوشمندی که در دنیای مجازی شما را شگفت زده می‌کند نیز، مثلا زمانی که می‌خواهید خرید اینترنتی کنید و سایت به شما پیشنهادهای مناسبتان را ارائه می‌دهد یا زمانی که چیزی را جستجو می‌کنید و پیشنهادات دیگری برای شما لیست می‌شود و…، همه کار هوش مصنوعی است.

همه‌ی آنچه که گفته شد یعنی فرصت‌های بیشتر شغلی در زمینه هوش مصنوعی. هر چه که زندگی انسان‌ها بیشتر تکنولوژی محور می‌شود، هوش مصنوعی به رکن اساسی اما پنهانی تبدیل می‌شود که در همه جا باید باشد. همین مسئله وجود تعداد بیشتری متخصص هوش مصنوعی را می‌طلبد. تازه علاوه بر همه این‌ها در نظر بگیرید که هر روز به تعداد برنامه‌های جدید و تکنولوژی‌های جدیدی که برگرفته از هوش مصنوعی هستند و برای توسعه آن‌ها به متخصصان هوش مصنوعی نیاز است نیز اضافه می‌شود.

سامانه هوش مصنوعی هوشتل

همه‌ی این‌ها نشان می‌دهد که یادگیری هوش مصنوعی چه فرصت‌های عظیم کاری را در پیش روی شما قرار می‌دهد. علاوه بر فرصت‌های کاری موجود، هر چه بیشتر با هوش مصنوعی و توانایی‌های مختلف آن آشنا می‌شوید، خودتان می‌توان به کمک خلاقیت و نیازهایی که در جامعه وجود دارد، می‌توانید به سراغ تولید محصولات هوشمند جدید بروید و با عرضه آن‌ها به بازار برای خودتان کسب و کاری نوین و بیزینسی بی همتا ایجاد کنید.

برای برخورداری از فرصت‌هایی که گفته شد باید هوش مصنوعی را یاد بگیرید. خبر خوب این است که منابع بسیار زیادی در دسترس شما هستند که می‌توانید به سراغ آن‌های بروید و یادگیری هوش مصنوعی را شروع کنید. حتی اگر زمان کلاس رفتن را نیز ندارید دوره‌های اینترنتی بسیار خوبی نیز وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها بهره‌مند شوید. ما در ادامه مقاله برخی از این دوره‌های فوق‌العاده را معرفی می‌کنیم.

چگونه یادگیری هوش مصنوعی را شروع کنم؟

در نظر بگیرید که هوش مصنوعی با همه‌ی جذابیت‌های بیشمارش و منابع زیادی که برای یاد گرفتن آن در اختیار دارید، چیزی نیست که راحت به آن مسلط شوید. صرف اینکه موضوع جالبی است و فرصت‌های بسیاری را پیش روی شما قرار می‌دهد دلیل نمی‌شود که به سراغ آن بروید. اگر در همان جایی که هستید تمام تلاش خود را بکار ببندید و به بهترین خودتان تبدیل شوید نیز فرصت‌های کاری بسیار زیادی پیش روی شما قرار خواهد گرفت. اما اگر واقعا می‌خواهید به سراغ هوش مصنوعی بیایید قبل از هرچیزی باید در مورد مبحث‌های مختلف هوش مصنوعی مطالعه کنید و ببینید که د رکدام زمینه می‌خواهید به فعالیت بپردازید. پس از آن نیز به این موارد توجه کنید:

  1. ریاضی، ریاضی و ریاضی

در نظر داشته باشید که برای یادگیری هوش مصنوعی داشتن پیشینه و پایه قوی ریاضی اهمیت بسیار زیادی دارد. هر بخش هوش مصنوعی به طور مستقیم نیاز به ریاضیات دارد. برای یادگیری ماشین شما نیاز دارید تا بر مباحث مختلف جبر خطی مسلط باشید. برای آموزش شبکه‌های عصبی به قدرت محاسبات نیاز دارید. تازه علاوه بر همه‌ی این‌ها نیاز است از آمار و احتمالات نیز سر در بیاورید. پس قبل از هرچیزی اگر پایه ریاضی قوی ندارید به سراغ تقویت آن بروید و همه مشکلاتتان را با ریاضی حل کنید!

  1. نمی‌شود با یک دست چند هندوانه بلند کرد!

هوش مصنوعی هم مثل تمام رشته‌های دیگر به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شود مثل پردازش گفتار، پردازش متن و…. . قبل از هرچیزی مشخص کنید که به چه چیزی علاقه دارید و کدام بخش برای شما جذابیت دارد و آموزش‌های متناسب با همان بخش را ببینید.

  1. مباحث مورد نیاز را بشناسید

هر کدام از زمینه‌های هوش مصنوعی که قصد یادگیری و فعالیت در آن را دارید دارای مباحث مختلفی می‌باشد. لازم است که قبل از شروع یادگیری آشنایی مختصری با مباحث پیدا کنید تا بتوانید یک نقشه راه برای یادگیری خودتان ترسیم کنید و از آن پیروی کنید.

  1. دوره‌ها و منابع خوب را بشناسید.

یک تحقیق جامع و مفصل درباره دوره‌ها و منابع در مباحثی که قصد یادگیری آن را دارید داشته باشید. دوره‌های مختلف را بشناسید و ببینید کدام یک برای شما مناسب است. کتاب‌های بسیاری نیز از سطح مبتدی تا پیشرفته برای یادگیری وجود دارند که با سرچ ساده می‌توانید آن‌ها را بیابید. علاوه بر آن دوره‌های آنلاین بسیاری هستند که می‌توانند به یادگیری کمک زیادی کنند. سعی کنید بهترین دوره‌های آنلاین را نیز بیابید و از آن‌ها بهره‌مند شوید. اگر تسلط خوبی بر زبان انگلیسی داشته باشید نیز می‌توانید از دوره‌های آنلاین اینترنتی به زبان انگلیسی بهره ببرید که هم کیفیت بسیار مطلوبی دارند و هم منابع رایگان بسیاری نیز در دسترس شما خواهند داد.

پردازش ویدئو

برخی از دوره‌های آنلاین به زبان‌ انگلیسی که می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید عبارتند از:

Google AI

این پروژه توسط گوگل راه اندازی شده تا به مردم آموزش دهد که هوش مصنوعی چگونه کار می‌کند. این دوره برای کسانی که در هوش مصنوعی کاملا مبتدی هستند و تازه می‌خواهد با هوش مصنوعی و اصول یادگیری ماشین آشنا شوند بسار کاربردی است. در این دوره مفاهیمی همانند TensorFlow و اصول مهم طراحی شبکه‌های عصبی نیز بررسی می‌شوند.

دوره یادگیری ماشین دانشگاه استنفورد

این دوره توسط بنیان گذار Google Brain، اندرو انگ، در وبسایت Coursera تدریس می‍شود. شما هم می‌توانید در این دوره به صورت رایگان شرکت کنید و هم می‌توانید با پرداخت هزینه مدرک این دوره را نیز دریافت نمایید که اعتبار زیادی دارد. شما در این دوره با مثال‌هایی در مورد فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی از زندگی واقعی مانند مکانیسم‌های پیشرفته جستجوی وب و تشخیص گفتار آشنا می‌شوید و هم چنین چگونگی یادگیری شبکه های عصبی را نیز می‌آموزید.

دوره اصول پایه یادگیری عمیق Nvidia در حوزه یادگیری ماشین

یکی دیگر از دوره‌های بسیار خوب برای کسانی که به گرایش بینایی ماشین علاقه دارند، این دوره می‌باشد. این دوره اصول فنی لازم در مبحث بینایی ماشین را به شما آموزش می‌دهد و کاربردهای عملی طبقه بندی اشیاء و تشخیص اشیاء را نیز در بر می‌گیرد.

کتاب هوش مصنوعی

البته کتاب‌های مختلفی نیز در زمینه آموزش هوش مصنوعی به مبتدیان وجود دارد که برای آشنایی با آن‌های می‌توانید مقاله معرفی کتاب‌های مهم در زمینه هوش مصنوعی ما را مطالعه نمایید.

چالش زبان برنامه نویسی

نکته‌ای که وجود بسیاری از افراد در بدو شروع آموزش هوش مصنوعی می‌پرسند که بهتر است کدام زبان برنامه نویسی را یاد بگیرم. جواب آن است که مهم نیست کدام زبان برنامه نویسی را یاد می‌گیرید و مهم این است که به آن زبان تسلط پیدا کنید. اما بهتر است برای انتخاب زبان برنامه نویسی به سراغ زبان‌هایی بروید که منابع کتابخانه‌ای و ابزار با کیفیتی برای آن در اختیار داشته باشید و دیگر آنکه زبان برنامه نویسی که انتخاب می‌کنید عملکرد برجسته‌ای داشته باشد. معمولا محبوب ترین زبان‌های برنامه نویسی در حوزه هوش مصنوعی Python یا C ++ یا Java یا C یا Octave هستند.

 

کارآموزی هوش مصنوعی، سکویی برای پرواز!

اهمیت دوره‌های کارآموزی برای رسیدن به اهداف حرفه‌ای و برداشتن قدم‌های اولیه به شکلی استوار بر کسی پوشیده نیست. در دوره‌های کارآموزی افرادی که قصد ورود به یک حرفه‌ای را دارند، می‌توانند توانایی‌ها خود را بیازمایند، نقاط قوت و ضغف‌شان را شناسایی کنند و با ارزیابی کلی ظرفتیت‌هایشان در طی این دوران، استعداد واقعی خود را کشف کنند. برای آغاز راه حرفه‌ای در حوزه هوش مصنوعی نیز مسئله به همین شکل می‌باشد. با شرکت در یک دوره کارآموزی با کیفیت و کار کردن در کنار متخصصان حوزه هوش مصنوعی می‌توانید به اهداف خودتان در حوزه هوش مصنوعی دست یابید و به یک متخصص یا کارآفرین در این حوزه تبدیل شوید.

مسئله‌ای که متقاضیان یادگیری هوش مصنوعی در ایران با آن روبه‌رو هستند، آن است که به دلیل نوپا بودن حوزه هوش مصنوعی در ایران، در حال حاضر شرکت‌های محدودی در این حوزه وجود دارند و فعالیت می‌کنند. اکثر این شرکت‌ها نیز یا کارآموز نمی‌پذیرند یا برنامه مدونی برای آموزش متخصصان هوش مصنوعی و کشف استعداد و توانایی آن‌ها ندارند. به همین دلیل یافتن یک دوره کارآموزی مناسب و شرکت در آن یک چالش بزرگ برای افرادی است که در ایران به دنبال شروع فعالیت حرفه‌ای در حوزه هوش مصنوعی هستند.

با همه‌ی این‌ها مفتخریم به اطلاع آن دسته از عزیزان و همراهان علاقمند به هوش مصنوعی که به تازگی شروع به فعالیت در این حوزه نموده‌اند و تجربه کاری مرتبط ندارند، برسانیم که شرکت عامر اندیش هوشمند به دلیل تقاضای همراهان ما برای گذراندن دوره کارآموزی در شرکت عامر اندیش هوشمند، بر آن شدیم تا زمینه‌های لازم را برای برگزاری دوره‌های کارآموزی متقاضیان فراهم کنیم. افراد شرکت کننده در این دوره، علاوه بر به کار بستن دانش خود در حوزه هوش مصنوعی و کسب توانایی در این حوزه، می‌توانند ایده‌های خود را عملی کنند و در نهایت به کمک متخصصان هوش مصنوعی و همراهی شرکت عامر اندیش هوشمند در زمینه‌های مالی، بتوانند شرکت دانش بنیان خود را تاسیس کنند. در ادامه می‌توانید بیشتر در مورد این فرصت کارآموزی مطالعه کنید و با جزئیات آن آشنا شوید.

فرصتی جدید برای کارآموزی در یک شرکت معتبر فعال در حوزه هوش مصنوعی

همانطور که می‌دانید سالانه بسیاری از دانشجویان رشته‌های فنی بخصوص رشته‌هایی که مرتبط به علوم کامپیوتر هستند از بهترین دانشگاه‌های کشور فارغ‌التحصیل می‌شوند و با هزاران امید و آرزو به دنبال کسب تجربه‌ و استفاده از دانش به دست آورده از دوران خوش دانشجویی هستند. در این میان بسیاری از آن‌ها به دلایل مختلفی مانند عدم اعتماد شرکت‌ها به جذب نیروهای تازه‌کار و نبود فضایی برای اثبات توانایی‌های خود در بازار کار ایران سردرگم می‌شوند و منتظر می‌مانند تا روزی فرصتی برای نشان‌دادن قابلیت‌های خود به دست آورند.

از طرفی به دلیل تجربه ناموفق ارتباط دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور با صنعت و بازار کار، هیچگاه شاهد یک همکاری موفق و ادامه‌دار بین دانشگاه‌ها و شرکت‌های فعال در صنعت نبوده‌ایم. اما نگران نباشید چرا که شرکت عامراندیش هوشمند که در زمینه تولید محصولات مبتنی بر هوش مصنوعی فعالیت می‌کند، در طرحی جدید اقدام به جذب نیروهای تازه‌کار حتی بدون تجربه نموده است

چرا کارآموزی در یک شرکت هوش مصنوعی؟

در سال‌های اخیر رشد سریع هوش مصنوعی در دنیا و کشور خودمان بر محبوبیت روزافزون این حوزه در میان برنامه‌نویسان مختلف اثرگذار بوده است. به طوری که بسیاری از فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر نیز علاقه‌مند به دنبال کردن رشته هوش مصنوعی هستند. چرا که در دوره ارشد هوش مصنوعی دانشجویان با مطالبی چون شبکه‌های عصبی، هوش مصنوعی پیشرفته، تئوری فازی و… آشنا می شوند.

در حال حاضر دانشگاه‌های متعددی در ایران رشته هوش مصنوعی را ارائه می‌دهند اما اگر بخواهیم بهترین دانشگاه‌های این رشته را از لحاظ اساتید، کیفیت و رتبه دانشگاه، سطح علمی دانشگاه و … بررسی کنیم، ده دانشگاه برتر در این رشته عبارتند از:

· دانشگاه شریف

· دانشگاه امیرکبیر

· دانشگاه تهران

· دانشگاه علم و صنعت

· دانشگاه شهید بهشتی

· دانشگاه خواجه نصیر

· دانشگاه صنعتی اصفهان

· دانشگاه شیراز

· دانشگاه فردوسی مشهد

· دانشگاه اصفهان

معرفی شرکت عامراندیش هوشمند

شرکت دانش بنیان عامر اندیش هوشمند فعالیت خود را از سال ۹۶ اغاز کرده و با طراحی و تولید محصولات مختلف در زمینه هایی مانند پردازش گفتار(تبدیل گفتار به متن و متن به گفتار)، پردازش متن (چت بات و دستیار هوشمند فارسی)، پردازش تصویر و ویدئو و نیز اپراتورهای هوشمند مراکز تماس توانسته است در ظرف سه سال اخیر به یکی از بهترین شرکت ها در زمینه هوش مصنوعی تبدیل شده و صلاحیت ها و تاییدیه‌های لازم را از شرکتها، ارگانها و موسسات دولتی معتبر دریافت نماید.

عامراندیش هوشمند که موفق شده تا در میان ۳۰ شرکت خلاق الکامپ ۲۰۱۸ و ۵ شرکت برتر نمایشگاه سایبری نیز قرار بگیرد، اخیراً در راستای تحقق یکی از مهم‌ترین اهداف تعیین شده خود در سال‌های پیش رو، اقدام به راه‌اندازی یک طرح جذاب برای افراد مستعد و بدون تجربه نموده است.

اهداف جذب کارآموز در عامراندیش هوشمند

در سال‎‌های اخیر متقاضیان بسیاری از طریق شبکه‌های اجتماعی و راه‌های ارتباطی عامراندیش، خواهان طی کردن یک دوره کارآموزی در این شرکت و دادن فرصتی برای اثبات توانایی‌های خود بوده اند که به دلیل حجم فعالیت بالای شرکت و تمرکز ویژه بر روی توسعه محصولات تولید شده، فرصتی برای پاسخ به نیاز علاقه‌مندان وجود نداشت. اما علی‌رغم همه محدودیت‌ها و مشکلات پیش‌رو، طرحی توسط شرکت تهیه شده که می‌تواند برای فارغ‌التحصیلان علاقه‌مند به فعالیت در حوزه هوش مصنوعی فرصتی بسیار ارزشمند برای اثبات توانایی‌هایشان باشد. در واقع مهم‌ترین اهداف این طرح را می‌توان موارد زیر دانست:

۱. شناسایی و جذب افراد با استعداد و متعهد

۲. تولید محصولات متنوع مبتنی بر هوش‌مصنوعی

۳. ارتباط بیشتر با دانشگاه‌ها و مراکز علمی

موارد مهم برای انتخاب کارآموز در شرکت عامراندیش

مسلماً به دلیل تعدد درخواست‌ها و محدودیت‌های انتخاب افراد، مواردی وجود دارند که در صورت دارا بودن آن‌ها می‌توان افراد را به صورت عادلانه‌تری گزینش نمود:

· فارغ‌التحصیلان و دانشجویان سال آخر رشته‌های مرتبط با مهندسی کامپیوتر در دانشگاه‌های معتبر کشور

· آشنایی با مفاهیم زیر در طول دوران تحصیل:

– برنامه نویسی پیشرفته

– ساختمان داده و طراحی الگوریتم

– مهندسی نرم‌افزار

– یادگیری ماشین

– پردازش تصویر

· دارای پروژه‌های عملی و پیاده سازی شده به زبان برنامه نویسی پایتون، موجود در گیت‌هاب

· علاقه‌مند به همکاری بلندمدت

شرایط و طول دوره کارآموزی

با انتخاب افراد مختلف، شرکت عامراندیش ابتدا اقدام به تیم‌سازی از میان افراد واجد شرایط نموده و سپس با محول کردن یک محصول به هر تیم و تعیین اهداف کلیدی و شاخص‌های اندازه‌گیری عملکردی، اقدام به توسعه محصول مربوطه خواهد نمود.

حالت همکاری به صورت دورکاری و کنترل آن توسط ابزارهای مدیریت پروژه و به صورت هفتگی صورت خواهد پذیرفت. از زمان شروع پروژه هر تیم سه ماه زمان داشته تا پروژه را به اهداف تعیین شده هدایت کند که در صورت موفقیت و پیشرفت پروژه متناسب با اهداف تعیین شده، امکان تبدیل نوع همکاری به بلند مدت وجود خواهد داشت.

مهارت هایی که در طول دوره فرا خواهید گرفت

· کار تیمی

– متدولوژی اسکرام

– سیستم هدف گذاری به کمک OKR

· استفاده از موتورهای هوش مصنوعی

· مسئولیت پذیری و پاسخگویی در مقابل تعهدات پذیرفته شده

· تجربه تولید و استقرار یک محصول

– گیت

– داکر

– توسعه سیستم‌های مبتنی بر میکروسرویس

مدل همکاری عامراندیش

حقوق و مزایای دوره کارآموزی

با توجه به مدل همکاری در نظرگرفته شده، شرکت به دنبال اجرا و توسعه محصولاتی است که با بهره‌مندی از موتورهای هوش مصنوعی تولید شده توسط عامراندیش نیاز به تجاری‌سازی دارد و به دنبال تیم های مستعد ، متخصص و علاقه مند به پیاده‌سازی این محصولات است. عامراندیش در این طرح نیازمند افرادی است که بتوانند خواسته ها و ایده‌های فوق را تحت حمایت و هدایت مدیریتی و با انتخاب یکی از شرایط ذیل تجاری سازی نماید:

۱- دریافت حقوق پایه وزارت کار تا پایان دوره کارآموزی

۲- بهره مندی از مالکیت درصدی از سهام مرتبط با محصول تولید شده(Vesting)

تعریف واگذاری سهام تشویقی (Vesting)

طرح واگذاری سهام تشویقی به کارکنان طرحی است که طی آن درصدی از سهام محصول به صورت تدریجی به توسعه‌دهندگان محصول تعلق می گیرد.

سهام مذکور مشروط به حضور پیوسته و موثر توسعه‌دهندگان آن محصول در مدت مقرر در عامراندیش، و همچنین مشروط به محقق شدن اهداف و نتایج کلیدی موظفی مربوط به هرکدام از بازه های زمانی مقرر، مرحله به مرحله به شخص تعلق می گیرد و فرد موردنظر بابت تملک سهام تشویقی هزینه ای به شرکت پرداخت نمی کند.

نحوه ارسال درخواست کارآموزی در شرکت عامراندیش

اگر احساس میکنید که شرایط مهیا شده برای شما فرصتی برای اثبات توانایی‌ها و قرارگرفتن در یک مسیر شغلی حرفه‌ای همراه با پیشرفت در جدیدترین حوزه‌های فناوری است، حتماً و بدون لحظه‌ای درنگ فرم زیر را پر کنید تا ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن با شما تماس بگیریم. منتظرتان هستیم!

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویروس (ویروس کامپیوتری)
آموزش و هوش مصنوعی
ویروس (ویروس کامپیوتری)

ویروس کامپیوتری کد مخربی است که با کپی کردن خود در یک برنامه دیگر، بخش بوت کامپیوتر یا سند دیگر تکثیر می‌شود و نحوه کار کامپیوتر را تغییر می‌دهد. یک ویروس پس از نوعی مداخله انسانی بین سیستم ها پخش می شود.

معرفی زيرساخت يک شبکه
اخبار ایران تکنولوژی
باج افزار چیست و چگونه عمل میکند؟

حملات باج افزار با دسترسی به رایانه یا دستگاه شما و سپس قفل کردن و رمزگذاری داده های ذخیره شده در آن کار می کنند. چگونه این اتفاق می افتد؟ اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که قربانیان به اشتباه بدافزار را از طریق پیوست‌های ایمیل یا پیوندهایی از منابع ناشناخته دانلود می‌کنند – که اتفاقاً هکرها هستند.

اخبار ایران تکنولوژی
۷ الگوریتم که هر برنامه نویسی باید بداند

ما چند الگوریتم مرتب سازی در این لیست داریم و Merge Sort یکی از مهمترین الگوریتم‌ها است. این یک الگوریتم مرتب سازی کارآمد بر اساس تکنیک برنامه نویسی تقسیم و تسخیر است.