آموزش هوش مصنوعی

انواع هوش مصنوعی

آینده هوش مصنوعی
عمومی خبری

انواع هوش مصنوعی

هوش مصنوعی محدود که نام دیگر آن هوش مصنوعی ضعیف یا Weak AI است، صرفا بر یک کارکرد خاص متمرکز است و نمی‌تواند فراتر از آن فعالیت کند.

هوش مصنوعی محدود بر زیرمجموعه‌ای واحد از کارکردهای شناختی تمرکز دارد. کاربردهای این نوع هوش مصنوعی در زندگی ما و با توسعه هرچه بیشتر یادگیری ماشین و یادگیری عمیق، بیش از پیش فراگیر شده است.

هوش مصنوعی عمومی که به هوش مصنوعی قوی یا Strong AI نیز معروف است، یکی دیگر از انواع هوش مصنوعی به حساب می‌آید که می‌تواند هر کارکرد هوشمندانه انسانی را درک کند و آن را یاد بگیرد.

هوش مصنوعی عمومی به‌کارگیری مهارت و استفاده از دانش را در زمینه‌های مختلف برای ماشین ممکن می‌سازد. فوجیتسو یکی از سریع‌ترین ابرکامپیوترهای جهان به نام کامپیوتر K را ساخته است. این پروژه یکی از مهم‌ترین فعالیت‌ها در راستای دستیابی به هوش مصنوعی قوی به حساب می‌آید.

شبیه‌سازی یک ثانیه عملکرد اعصاب انسانی تقریبا 40 دقیقه زمان نیاز دارد. بنابراین نمی‌توان به سادگی مشخص کرد که دستیابی به هوش مصنوعی قوی به‌زودی امکان‌پذیر خواهد بود یا خیر.

 هوش مصنوعی برتر یکی از انواع هوش مصنوعی است که فراتر از هوش انسانی به حساب می‌آید و می‌تواند هر کاری را بهتر از انسان انجام دهد. چشم‌انداز ابر هوش مصنوعی نه صرفا شبیه‌سازی و درک احساسات انسانی است، بلکه شامل قابلیت برانگیختن عواطف، نیازها، باورها و آرزوهای انسانی نیز می‌شود. در حال حاضر، دستیابی به این هدف در حد یک فرضیه است. برخی ویژگی‌های برجسته ابر هوش مصنوعی شامل فکر کردن، حل معما، قضاوت کردن و تصمیم‌گرفتن به صورت مستقل است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آینده هوش مصنوعی
عمومی خبری
سیستمهای سازگاری پذیر آموزش خصوصی

سیستمهای سازگار یپذیر آموزش خصوصی تعاریف ،)ITS( سیست مهای سازگار یپذیر آموزش خصوصی، سیستمهای هوشمند آموزش خصوصی محیطهای هوشمند یادگیری تعاملی یا سیستمهای شخصی یادگیری )عنایت داشته باشید که بعضی از اصطلاحات محل مناقش هاند(: ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی که م یتوانند آموزش خصوصی گا مب هگام، تمرین، سازوکارهای …

آینده هوش مصنوعی
عمومی خبری
هوش مصنوعی چگونه آینده آموزش را متحول میکند

پیشگفتار در ده ههای اخیر سرعت تحولات و پیشرف تهای علمی و تکنولوژیک افزایش سرسا مآوری داشته و صحنۀ حیات بشر را ب هکلی دگرگون کرده است. کشور ما نیز – ب همانند بسیاری از کشورهای جهان – در این دوران با انواع مسائل مرتبط با ظهور ساحات و پدید …

vlc
عمومی خبری
متداول‌ترین نوع حملات رمز عبور

متداول‌ترین نوع حملات رمز عبور